Черноморец победи с 2:1 Пирин на стадион "Лазур" в Бургас. Успехът е пети за Красимир Балъков и избраниците му, които събраха 16 точки и оглавиха класирането в "А" група. По 13 имат ЦСКА и Локо (Сф).

Второто полувреме "акулите" играха с човек по-малко, тъй като в 47-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Нилтон Кардосо. "Орлетата" поведоха на "Лазур" в 35-ата минута чрез Драги Коцев, но Черноморец стигна до обрата с попадения на резервите Венцислав Бонев и Дуду. Първият още в началото на мача замени Николай Кръстев, който извади рамо. /БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
4 - Опитният защитник на Черноморец Николай Кръстев получава контузия и иска смяна
5 - Кръстев е с извадено рамо, оказва му се медицинска помощ
8 - Борис Галчев фаулира грубо Адриан Фернандеш и получава жълт картон
13 - Контузеният Николай Кръстев е заменен от Венцислав Бонев
35 - ГОЛ! Пирин повежда с 1:0 в Бургас! Драги Коцев е точен. Даниел Пеев преодоля двама играчи на "акулите" и пусна към Коцев, който наказа Паскал Борел, давайки преднина на "орлетата"
37 - ГОЛ! Черноморец изравнява - 1:1! Резервата Венцислав Бонев бележи. Ектор Гонзалес стреля силно от пряк свободен удар, вратарят на гостите Г
анев не успя да се намеси добре и изпусна топката, която бе довкарана от Бонев
40 - Жълт картон за Радослав Анев
40 - Нилтон Кардосо също получава официално предупреждение от съдията Стефан Спасов
44 - Жълт картон за Мирослав Ризов
45 - Продължението е 2 минути
45+3 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
47 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Нилтон Кардосо от състава на Черноморец фаулира Драги Коцев и получава жълт картон, който му е втори от началото на мача. "Акулите" остават с човек по-малко
48 - Удар на Митревски предминава край вратата на домакините
52 - Гонзалес бие с глава, но топката излиза в аут
57 - Жълт картон за вратаря на Пирин Веселин Ганев, след като хвана топката извън границите на наказателното поле
58 - Ектор Гонзалес стреля от пряк свободен удар, но топката преминава покрай вратата на "орлетата"
62 - Дуду заменя Мартин Тошев
64 - Страхотен пропуск на Фернандеш от непосредствена близост
67 - Диян Молдованов е заменен от Стефан Станчев
68 - ГОЛ! 2:1 за Черноморец! Резервата Дуду дава преднина на "акулите", реализирайки с глава
72 - Борис Кондев заменя Радослав Анев
76 - Невероятен пропуск на Дуду, който е оставен непокрит на пет метра от голлинията, но не успява да стреля точно, след отлично подаване на Ектор Гонзалес
80 - Костадин Дяков заменя Адриан Фернандеш
81 - Далечен удар на Траян Дянков, но топката попада право в ръцете на Веселин Ганев
85 - Даниел Младенов заменя Георги Георгиев
87 - Удар на Костадин Дяков от пряк свободен удар преминава над вратата на Пирин
88 - Жълт картон за Стефан Станчев, който репликира съдията Стефан Спасов
90 - Продължението е 3 минути
90+3 - Край на мача. Черноморец победи с 2:1 Пирин

ЧЕРНОМОРЕЦ - ПИРИН 2:1
0:1 Драги Коцев (35), 1:1 Венцислав Бонев (37), 2:1 Дуду (68)

ЧЕРНОМОРЕЦ
: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 5.Николай Кръстев (13-3.Венцислав Бонев), 2.Траян Дянков, 15.Александър Стоимирович, 8.Марсио Нуньо, 7.Нилтон Кардосо, 22.Цветомир Цонков, 20.Ектор Гонзалес, 13.Мартин Тошев (62-11.Дуду), 9.Адриан Фернандеш (80-10.Костадин Дяков)

ПИРИН
: 22.Веселин Ганев, 25.Мирослав Ризов, 23.Диян Молдованов (67-5.Стефан Станчев), 6.Георги Георгиев (85-17.Даниел Младенов), 27.Радослав Митревски, 10.Тодор Паланков, 18.Борис Галчев, 28.Даниел Пеев, 11.Радослав Анев (72-29.Борис Кондев), 20.Драги Коцев, 9.Иван Цачев