Черноморец Бургас победи с 4:1 третодивизионния Созопол в последната си контрола от първия етап на подготовката. Тимът на Красимир Балъков бе по-добрият отбор на стадиона в квартал "Лазур" и с лекота стигна до победата.

Още в 7-мата минута Венцислав Бонев откри резултата с точен шут от над 30 метра в долния ляв ъгъл. При една от редките си атаки гостите изравниха чрез Мустафа Мустафа (31). Георги Андонов отново изведе черноморци напред четири минути преди почивката.

През второто полувреме мениджърът Красимир Балъков отново заложи на изцяло нови 11, а превесът на "акулите" стана още по-изразен. Безапелационната победа беше оформена с попадения на Мартин Тошев (52) и Матиас Морис (75), като само пропуските лишиха домакините от още по-категоричен успех.

Днес по обяд Черноморец Бургас заминава на 10-дневен подготвителен лагер в австрийската база Кьосен, където ще изиграе 3 контроли, най-престижната от които е на 22 юли срещу германския вицешампион Шалке 04./БЛИЦ