Юношите старша възраст на Черноморец победиха Литекс с 2:0 в мач от 17-ия последен есенен кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Това бе първа загуба на ловчанлии, които остават лидери на полусезона. Те водят с 40 точки, на три пред Славия, Черно море и “Ботев 2002”. Черноморец се изкачи на 6-о място.

В 57-ата минута Стоянов проби по левия фланг и намери в наказателното поле Петков, който направи финт с десния крак и вкара за 1:0. Само 8 минути след това домакините покачиха на 2:0. Този път Петков проби по левия фланг и подаде на метър пред голлинията на Димитров, който оформи крайното 2:0.

“Имахме проблеми с контузени играчи. Мачът бе полезен, за да видя футболистите, които по-рядко намират място в състава”, каза треньорът на Литекс Николай Димитров./БЛИЦ