Черноморец завърши 1:1 с австрийския Вакер (Тирол) в последната си контрола от подготвителния лагер в Турция. Попадението за "акулите" вкара Костадин Дяков.

Така Красимир Балъков и момчетата му се завръщат в България без записана победа на турска земя. По-рано Черноморец завърши 1:1 с Рапид (Виена) и 2:2 с Винтертур, както и претърпя загуба с 0:2 от Динамо (Букурещ).

"Акулите" могат да съжаляват, че днес не победиха втородивизионния Вакер (Тирол). Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което головите възможности и пред двете врати бяха малко. Втората част започна със силен натиск на Черноморец и още в 47-ата минута Адриан Фернандеш нацели напречната греда зад вратаря на австрийците. Малко по-късно Мориц стреля от границите на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата. В 65-ата минута Костадин Дяков със силен удар откри резултата - 1:0.

Три минути по-късно обаче след контраатака, Марсел Шрета изравни за Вакер (Тирол) 1:1. Последваха силни минути за Черноморец, като на два пъти Мартин Тошев имаше възможност да донесе победата за тима на Краси Балъков. Първо обаче би в страничната греда, а след това прати топката на сантиметри покрай вратата.