ПСФК Черноморец победи Асеновец (Асеновград) в истински голов трилър - 5:4. Мачът от 13-ия кръг на Югоизточната "В" група се игра на ст. „Черноморец“, а зрителите видяха цели 9 попадения. „Акулите“ показаха характер и стигнаха до трите точки, след като изоставаха с 1:3.

Първото полувреме се превърна в репродукция на предаването от близкото минало „Гол след гол“. За 45 минути бяха отбелязани цели 6 попадения. „Акулите“ поведоха с гол на Николай Дамянов след само 120 секунди игра.

Последваха силни минути за гостите, които успяха да обърнат резултата до 3:1 в тяхна полза. Попаденията бяха дело на Джунейт Узунов, Шабан Османов и Александър Стойчев. Изоставането на бургазлии бе намалено от Езекиел Тевия, който в 30-ата минута отбеляза с хубав изстрел от въздуха. Павел Алексиев пък възстанови равенството минутка преди края на частта. Той се разписа с глава за 3:3.

През втората част Черноморец стигна до пълен обрат. С два гола в 67-ата и 83-ата минути Георги Бинев осигури комфортна преднина от две попадения за своя отбор. Гостите намалиха изоставането си до 4:5. 3 минути преди края на срещата Тодор Тимонов беше точен. За повече обаче Асеновец нямаха нито време, нито сили.

Така „акулите“ се поздравиха с изключително сладка и заслужена победа. Със спечелените 3 точки Черноморец събра 12 и заема 13-ото място. Воденият от Борислав Караматев Асеновец е шести с 23 точки. Убедителен лидер е Несебър, който има 37 точки.