Черноморец отвя с 8:1 гостуващия Локомотив (Сф) в мач от 13-ия кръг на първенството в елитната юношеска група до 19 години.

Двата отбора се срещнаха на изкуствения терен в Поморие. С 5 гола блесна националът в своята възраст Живко Петков, който се реваншира по най-добрия начин за пропусната дузпа при загубата с 0:1 срещу Сливен в мача за купата на БФС миналата седмица.

През цялото време младите "акули" доминираха, но резултатът до почивката не предвещаваше по никакъв начин, че ще се стигне до разгром. Домакините водеха само с 2:0 след попадения на Димитър Благов и Живко Петков. През второто полувреме бургазлии се развихриха и пронизаха още шест пъти мрежата на съперниците си. Петков вкара още 4 гола, Благов добави един, а веднъж се разписа и Йордан Йорданов. Гостите отвърнаха само с почетно попадение.

„Момчетата играха перфектно. Всичко им се получаваше – и пресата, и бързото преливане в двете фази, и доброто взаимодействие в предни позиции. Държаха се на терена със самочувствие и настроение”,каза след мача Мирослав Кралев, който работи с юношите в треньорски тандем с Владо Стоянов.

След победата си юношите на Черноморец се изкачиха на 5-то място във временното класиране на групата с актив от 24 точки и в следващия 14-ти кръг гостуват на Локомотив (Пд) - на 8 ноември.