Дербито между Черноморец и Нефтохимик на ниво юноши старша възраст не се състоя. Въпреки че са с година-две по-малки от противника, младите "акули" постигнаха успех с категоричното 7:0. Мачът от 18-ия кръг на зоналното първенство се игра на помощен терен на стадион "Черноморец".

Головата забава за възпитаниците на треньорския тандем Владо Стоянов - Мирослав Кралев откри капитанът Стоян Мантаров в 19-ата минута. До почивката авансът стана класически с попадения на Михаил Кушинов и Виктор Димитров. И през второто полувреме младите "шейхове" трудно минаваха центъра, а топката се оплете в мрежата им още четири пъти. Точни бяха Александър Янчов-2, Денис Билянов и Станислав Димов.

След победата си Черноморец оглави класирането в зоналната група за юноши старша възраст с актив от 40 точки. /БЛИЦ