Добруджа победи с 2:1 Черноморец в последната среща от първия кръг в Елитната юношеска група до 19 години.

Възпитаниците на треньорския тандем Владо Стоянов-Мирослав Кралев отстъпиха на домакините и стартираха сезона с поражение.

След равностойно първо полувреме Добруджа поведе в резултата в 53-ата минута чрез Филип Филчев, който матира вратаря Ник Дашев от пряк свободен удар. Младите "акули" се втурнаха да изравняват, но бяха наказани отново от Филчев, който удвои след бърза контраатака в 73-ата.

Веднага след изпълнението на център за подновяване на играта бургаските юноши успяха да върнат едно попадение. Централният нападател Живко Петков се разписа с глава.

В минутите до края гостите от Бургас упражниха натиск и създадоха няколко удобни положения за изравняване, но ги пропуснаха. /БЛИЦ