Черноморец направи второ поредни реми 0:0 в шампионата. След равенството с Миньор, сега тимът на Красимир Балъков завърши по същия начин и като гост на Берое. Срещата бе интересна, като и двата тима имаха положения. Пропуски направиха Адриан Фернандес и Марсио Нуньо за гостите и Владислав Златинов за домакините.

Първото интересно положение бе в 24-ата минута, когато Андриан Фернандес излезе сам срещу Илчев, но вратарят отрази удара. Малко след това той спаси и силен шут на бившия играч на Берое Георги Андонов. В 41-ата и 43-ата минути Владислав Златинов направи два пропуска, като при втория бе изведен сам срещу Борел, но не го преодоля.

Първите минути на второто полувреме бяха за Черноморец. Фернадес и Георги Андонов обаче не вкараха. В 88-ата минута Марсио Нуньо удари греда.

Така след спечелената една точка Черноморец излезе временно на второ място с 25 точки, колкото има и третият "Левски", но бургазлии са с мач повече./БЛИЦ

Берое - Черноморец 0:0

beroe.jpgБерое:
22.Карамфил Илчев, 2.Здравко Илиев, 3.Тодор Тодоров, 23.Александър Томаш, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 27.Апостол Апостолов (69 - Диан Генчев), 20.Николай Станков (63 - Божанов), 7.Слави Жеков, 21.Тодор Христов, 19.Владислав Златинов
Резерви: 33. Скорчев 25. Енчев 6. Минчев 30. Ковачев 77. Божанов 6. Генчев 14. Йорданов

4ernomorec.JPGЧерноморец:
33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 3.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 14.Рикардо Андре, 30.Антонио Дос Сантош, 16.Тодор Паланков, 8.Марсио Нуньо (89 - Цветомир Цонков), 77.Георги Андонов, 9.Адриан Фернандес (77 - Матиас Морис)
Резерви: 12. Колев 26. Сергиев 11. Крумов 10. Дяков 13. Тошев 7. Морис 22. Панков

Стадион Градски, Стара Загора
Съдия: Станислав Тодоров

Срещата по минути
15 - пробив на Апостолов, Станков не успя да овладее добре в наказателното поле
16 - изпълнение на фаул пред наказателното поле на Черноморец, след удара топката рикошира и излиза в корнер
16 - след изпълнението на корнера нищо опасно за Черноморец
24 - ШАНС за Черноморец, Адриан Фернандес излезе сам срещу Илчев, но вратарят на Берое спаси
30 - добра намеса на Карамил Илчев, който спаси удар на Георги Андонов
38 - удар на Енис Хайри с глава, но топката излиза в аут
41 - Владислав Златинов би от 20 метра, но не затрудни Борел
43 - Владислав Златинов е изведен сам срещу Борел, стреля, но вратарят се справи и спаси
45 - край на първото полувреме

смяна в състава на Черноморец, на мястото на Антонио дос Сантос влиза Костадин Дяков
51 - жълт картон за Орлин Старокин (Черноморец) за фаул срещу Николай Станков
52 - шут на Адриан Фернандес, топката минава на около метър покрай вратата на Берое
54 - положение за гостите, но Георги Андонов се размина с топката
60 - удар на Станков (Берое), но неточен
75 - Тодоров чисти с глава след центриране в наказателното поле на Берое
77smqna.jpg смяна в състава на Черноморец, на мястото на Адриан Фернандес влиза Матиас Морис
78 - удар на Стефан Велев от около 25 метра, но неточен
88 - ГРЕДА за Черноморец, след удар с глава на Марсио Нуньо
89smqna.jpg смяна в състава на Черноморец, на мястото на Марсио Нуньо влиза Цветомир Цонков
90 - 2 минути добавено време