Монтана изненадващо победи с 1:0 Черноморец на собствения му стадион "Лазур". Мачът бе последен от програмата на 23-ия кръг в "А" група. Победното попадение за гостите реализира Димитър Илиев в 28-ата минута.

"Акулите" биха преди седмица Славия с 1:0 в София и феновете им очакваха лесна домакинска победа срещу селекцията на Атанас Джамбазки. Избраниците на Георги Василев надиграха съперниците си от Монтана, но така и не успяха да поразят вратата, пазена от Христо Иванов.

Срещата започна с очакван домакински натиск, като Муса Койта нанесе първия удар към една от двете врати. Снажният нападател стреля в 7-ата минута, но Христо Иванов нямаше проблем да улови топката. Младокът Яни Пехливанов и Рикардо Андре също пробваха да изненадат стража на Монтана, но неуспешно. Директен изстрел на Пламен Крумов от фаул пък премина на сантиметри над напречната греда.

В 28-ата минута гостите се възползваха от грешка в защитата на "акулите" и откриха резултата. Димитър Илиев остана непокрит в наказателното поле на Черноморец и от близко разстояние наказа Стоян Колев - 0:1.

Малко преди почивката Хайме Браганца изпълни добре пряк свободен удар, но прати топката на сантиметри от напречната греда.

През второто полувреме футболистите на Черноморец се редуваха да пропускат пред вратата на Христо Иванов, като най-сериозните шансове пропиляха Браганца, Пламен Крумов и Савио Нсереко, който се появи на смяна в 57-ата минута, заменяйки Цветомир Цонков. Гол обаче така и не падна и в крайна сметка "акулите" записаха шестата си загуба от началото на пролетния полусезон.

Монтана пък постигна първи успех за последните 5 кръга. Така селекцията на Атанас Джамбазки е спокойна за мястото си в "А" група, заемайки 11-ото място с 26 точки, на 6 над зоната на изпадащите. Черноморец пък е на 8-ата позиция с 33 точки в актива си. /БЛИЦ

Срещата по минути
7 - Удар на Муса Койта, който се освободи добре, стреля към вратата на Монтана, но вратарят на гостите Христо Иванов улови топката.
9 - Пламен Крумов обстрелва вратата на Монтана директно от пряк свободен удар, топката минава на сантиметри над гредата.
14 - Удар на Рикардо Андре преминава покрай страничната греда.
15 - Изстрел на Муса Койта, топката излиза в аут.
18 - Страхотна възможност пред Яни Пехливанов, който получи топката от Муса Койта в наказателното поле на гостите, озова се очи в очи с Христо Иванов, но ударът му беше париран от вратаря.
28 - topka.jpg ГОЛ! Гостите от Монтана откриват резултата - 0:1! Димитър Илиев пое топката в наказателното поле на "акулите" и реализира, след като беше оставен непокрит от защитата.
42 - Страхотен удар на Хайме Браганца от пряк свободен удар, топката мина на сантиметри от напречната греда.
45 - Продължението е 1 минута.
45+1 - Край на първото полувреме.

55 - Удар на Хайме Браганца от пряк свободен удар преминава над вратата на гостите.
57 - smqna.jpg Първа смяна за Черноморец, Савио Нсереко влиза в игра, Цветомир Цонков напуска.
62 - smqna.jpg Треньорът на Монтана Атанас Джамбазки също извършва първа смяна. Светлан Кондев на мястото на голмайстора до момента Димитър Илиев.
79 - Удар на Венелин Филипов от близко разстояние е уловен от Христо Иванов.
86 - Отново малшанс за домакините, Пламен Крумов изпълни добре пряк свободен удар, но топката отново премина на сантиметри над вратата на Монтана.
87 - Удар на Савио Нсереко премина на сантиметри от страничната греда.
90 - Продължението е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Черноморец загуби с 0:1 домакинството си на Монтана.

ЧЕРНОМОРЕЦ - МОНТАНА 0:1
0:1 Димиър Илиев (28)
4ernomorec.JPG
ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 2.Траян Дянков, 17.Яни Пехливанов (73-15.Венелин Филипов), 11.Пламен Крумов, 14.Рикардо Андре, 16.Тодор Паланков (8.Алберто Куадри), 83.Хайме Браганца, 22.Цветомир Цонков (57-7.Савио Нсереко), 39.Муса Койта
Резерви: 1.Ник Дашев, 15.Венелин Филипов, 3.Венцислав Бонев, 8.Алберто Куадри, 10.Костадин Дяков, 7.Савио Нсереко, 9.Живко Петков
Tреньор: Георги Василев
МОНТАНА:
1.Христо Иванов, 14.Антон Личков, 3.Георги Иванов, 2.Георги Мечечиев, 8.Димитър Илиев (62-22.Светлан Кондев), 5.Николай Домакинов, 6.Тихомир Трифонов, 16.Владимир Мичев, 21.Даниел Гаджев, 11.Атанас Чипилов, 10.Венцислав Христов
Резерви: 12.Юлиан Левашки, 4.Муса Гай, 19.Венцислав Алдев, 7.Йордан Тодоров, 22.Светлан Кондев, 23.Боян Гайтанов, 9.Луис Едуардо
Треньор: Атанас Джамбазки