Черноморец (Поморие) се наложи с 1:0 над Лудогорец у дома в среща от 3-ия кръг на Източната "Б" група. Победата дойде след гол от дузпа на резервата Станимир Митев в 79-ата минута. Съдията Цветан Георгиев от София назначи наказателния удар за спъване в наказателното поле на най-активния на терена – лявото крило Георги Чакъров.

Домакините останаха с човек по-малко на терена в края на първото полувреме, когато младежкият национал Пламен Димов получи втори жълт и респективно червен картон. Същата санкция беше приложена и спрямо Радослав Анев от гостите 8 минути преди края на мача. Малко след началото на второто полувреме токов удар спря част от осветлението на стадиона в Поморие и се наложи играта да бъде прекъсната за 8 минути.

След 3-ия кръг Черноморец (Поморие) продължава да оглавява класирането в Източна "Б" група заедно с Черноморец (Балчик). Двата отбора имат по 7 точки в актива си./БЛИЦ