Черноморец разби с 5:0 при гостуването си на Локомотив (Мездра) и по този начин се изравни с ЦСКА на върха в класирането на “А” група. „Акулите” поведоха още в 4-ата минута, когато Мартин Тошев се възползва от грешка в отбраната на Локомотив Мездра и простреля Линков за 0:1.

През второто полувреме Краси Балъков вкара в игра халфа Коста Дяков, който се отблагодари с два гола в рамките на 10 минути. Полузащитникът първо бе точен за 2:0 в 47-ата минута, а само десет по-късно направи класическото 3:0 след удар с глава.

В 82-ата минута друга резерва - Дуду, покачи на 4:0, а крайното 5:0 оформи отново бразилецът в последните секунди на двубоя./БЛИЦ

Локо (Мездра) - Черноморец 0:5
0:1 Мартин Тошев (4), 0:2 Костадин Дяков (47), 0:3 Костадин Дяков (57), 0:4 Дуду (82), 0:5 Дуду (90)

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
4 - ГОООЛ за Черноморец, голмайстор юношата на ЦСКА Мартин Тошев
12 -
хубав удар на Гонсалес, но топката минава покрай вратата
34 - Чиликов стреля опасно с глава, но топката мина малко над вратата пазена от Линков
38 - Мартин Тошев стреля слабо от границата на наказателното поле, но вратарят лови без проблеми
41 - отново Тошев, този път излъга трима защитници, би, но топката мина успоредно на голлинията и излезе в ауг
45 -
край на първото полувреме
----------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
47 - ГООЛ за Черноморец, голмайстор Костадин Дяков
57 - ГООЛ за Черноморец, голмайстор отново Костадин Дяков, който засече топката с глава след центриране от ъглов удар