Черноморец спечели с 5:1 първата си контрола по време на зимната подготовка. “Акулите” спечелиха с убедителния резултат на тренировъчната база пред около 100 зрители. Момчетата на Димитър Димитров доминираха през всичките 90 минути и заслужено стигнаха до успеха. Първата част завърши при резултат 2:0 за бургазлии. Попаденията отбелязаха Костадин Дяков в 13-ата минута и Преслав Йорданов в 38-ата. В края на полувремето вратарят на бургазлии Янко Георгиев показа класа, след като спаси 11 метров наказателен удар.

В началото на втората част гостите от Созопол върнаха едно попадение чрез Стефан Тошков. Десетина минути по-късно бургазлии също получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение срещу Асис. Именно той покачи на 3:1. Последните две попадения отбелязаха арменецът Самвел Мелконян и мароканският халф Аатиф Шаешуе, който кара проби при “акулите”.

Следващата контрола на Черноморец (Бургас) е на 25 януари (сряда) срещу Спартак (Варна) от 14:30 часа./БЛИЦ