Черноморец победи Локо (Сф) с категоричното 4:0 в мач от 14-ия кръг на “А” група. Феновете на столичния тим бойкотираха двубоя, който се игра на стадион “Българска армия”, тъй като съоръжението в квартал Надежда няма лиценз. Кризата в Локомотив се задълбочава все повече, отборът няма победа вече 4 мача. “Железничарите” са в опасната зона в класирането, на 11-о място с 12 точки, на две от зоната на изпадащите.

За “акулите” два пъти се разписа Абел Анисе, а по един гол добавиха Енис Хайри и Жужу от дузпа. Тимът на Димитър Димитров отново демонстрира класа и заслужено се върна в челната тройка на класирането, изпреварвайки "Левски", който отива на четвърто място.

Първото полувреме бе силно за гостите от Бургас, които започнаха с бързи атаки. В 10-ата минута Черноморец откри резултата. Анисе получи от левия фланг, завъртя се, стреля силно и точно по земя за 1:0. Локомотив опита да изравни, но ударите на Коста Янев и Искрен Писаров не намериха целта.

В 32-ата минута Енис Хайри покачи на 2:0. Защитникът засече центриране на Асис от фаул и с крак удвои резултата. В 41-ата минута Анисе направи резултата класически с второто си попадение в мача. Той получи отличен пас от Траян Дянков от десния фланг.

През второто полувреме гостите се отпуснаха, а Локомотив заигра много активно. В 51-ата минута Преслав Йорданов би в тялото на защитник от 5-6 метра, а веднага след това и Телкийски пропусна удобно положение. След час игра Черноморец пак натисна и направи пропуски чрез Анисе.

В 79-ата минута Атанас Атанасов фаулира Жужу в наказателното поле и съдията даде дузпа. От бялата точка потърпевшият не сбърка и покачи на 4:0. Това бе и последното интересно положение в мача.

ЛОКО (Сф)ЧЕРНОМОРЕЦ 0:4
0:1 Абел Анисе (10), 0:2 Енис Хайри (32), 0:3 Абел Анисе (41), 0:4 Жужу (80)

sf1.jpgЛокомотив: 84.Валентин Галев, 28.Атанас Атанасов, 14.Милен Лахчев, 11.Кристиан Добрев, 5.Танко Дяков, 88.Румен Горанов (75 - Иванов), 16.Искрен Писаров, 7.Васил Велев (65 - Божинов), 9.Преслав Йорданов, 31.Димитър Телкийски, 21.Коста Янев
Резерви: 22.Боян Пейков, 35.Йордан Върбанов, 25.Илиян Гаров, 20.Александър Манолов, 10.Марчо Дафчев, 23.Иво Иванов, 32.Любимир Божинов

cher.jpgЧерноморец: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков (84 - Филипов), 4.Енис Хайри, 5.Николай Николов, 8.Лоривал Асис (78 - Балджийски), 11.Венци Христов (57 - Андонов), 19.Абел Анисе, 20.Яни Пехливанов, 25.Радостин Кишишев, 37.Жереми Фо-Поре, 39.Жагурта Хамрун-Жужу
Резерви: 23.Янко Георгиев, 6.Тодор Паланков, 7.Георги Андонов, 9.Дани Кики, 10.Костадин Дяков, 15.Венелин Филипов, 21.Борислав Балджийски

Стадион: “Българска армия”
Съдия: Антон Генов

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
Ръководството на Локомотив подари на Димитър Димитров фланелка с надпис: "Херо, ние сме с теб"
1 – Начало на мача
3 - много слаб удар на Фо-Поре
8 - хубав пробив на Анисе, играчът финтира Танко Дяков и стреля, но Галев боксира
9 - Преслав Йорданов стреля покрай лявата греда
10 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Черноморец. Анисе получи отляво, завъртя се и стреля силно по земя.
23 - пробив на Телкийски, халфът намери Велев, който не успя да стреля
23 - неточен удар на Лоривал Асис от малък ъгъл
24 - хубав удар на Коста Янев с воле, но малко над вратата
30 - пробив на Писаров, центирането му е отчайващо
32 - topka.jpg ГОООЛ! 2:0 за Черноморец, Енис Хайри бележи. Защитникът засече с крак центриране на Асис от фаул и вкара
36 - неточен удар на Танко Дяков с глава
41-  topka.jpg ГОООЛ! 3:0 за Черноморец, Анисе бележи втори гол след центриране на Дянков от десния фланг
43- Телкийски стреля от десетина метра, но защитник изби
45 - край на първото полувреме

46 - начало на второто полувреме
51 - пропуск на Преслав Йорданов, нападателят получи от Телкийски и от 5-6 метра стреля в тялото на защитник