Черноморец загуби с минималното 0:1 в престижна контрола срещу шампиона на Германия Волфсбург. "Вълците" излязоха в мача с най-добрите си футболисти и въпреки това стигнаха до успеха след дузпа, реализирана от Графите в 43-ата минута.

В началото на мача Волфсбург имаше леко игрово предимство, но така и не успя да сътвори нищо сериозно пред вратата на черноморци. В 34-ата минута българите имаха добра възможност да открият резултата след корнер и разбъркване пред Беналио, но вратарят се намеси добре и запази мрежата си суха. Така се стигна до 43-ата минута, когато Графите бе съборен в наказателното поле на Черноморец и сам реализира отсъдената дузпа.

През второто полувреме и двамата треньори направиха доста смени и темпото на игра спадна. В крайна сметка не се стигна до нови попадение в никоя от двете врати и срещата завърши с успех на германците.