Черноморец постигна първата си победа през пролетния полусезон. Тимът на Красимир Балъков надигра с 3:0 Локо (Мз). Срещата се игра на стадиона в Сливен, тъй като на “Лазур” все още текат ремонти. Двете попадения през първото полувреме вкара Ектор Гонзалес, а едно добави Педриня.

Още в 12-ата минута Черноморец получи дузпа, след фаул на Здравко Станков срещу Пламен Крумов. От бялата точка Гонзалес излъга вратаря и откри резултата – 1:0. Пак той удвои в 22-ата. Този път венецуелецът изпълни фаул на 1 метър от наказателното поле и вкара за 2:0.

След гола темпото на игра спадна и не се случи нищо интересно. През второто полувреме и Локомотив получи право да изпълни дузпа, но Страти Илиев стреля неточно. Все пак в 90-ата минута Педриня бе изведен очи в очи с вратаря и не сгреши – 3:0.

Със спечелените три точки Черноморец излиза седми в класирането. Локо (Мз) остава на предпоследната позиция./БЛИЦ

ЧЕРНОМОРЕЦ – ЛОКО (Мз) 3:0
1:0 Гонзалес (13-д), 2:0 Гонзалес (22), 3:0 Педриня (90)

Черноморец: 33.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 26.Г. Георгиев, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 14.Рикардо Андре, 8.Марсио Нуньо, 20.Ектор Гонзалес, 9.Адриан Фернандес, 25.Пламен Крумов, 17.Кристиан Мускалу (58 - Карбони)

Локо (Мз):
1.Йордан Линков, 4.Николай Христозов, 9.Предраг Пажин, 14.Здравко Станков, 13.Станимир Господинов, 8.Виктор Софрониев, 3.Кирил Джоров (56 - Табаков), 7.Страти Илиев, 17.Мартин Керчев, 15.Милан Коприваров (31 - Русев), 10.Исмаил Иса

13 - ГОООЛ! 1:0 за Черноморец. Ектор Гонзалес е точен от бялата точка
22 - ГОООЛ! 2:0 за Черноморец. Точен отново е Гонзалес, който изпълни по  перфектен начин фаул от границата на наказателното поле
31 -
Коприваров се контузи, Русев го заменя
34 - Груб фаул на Марсио Нуньо срещу Страти Илиев.
40 - Вратарят на Локомотив получава лекарска помощ
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
55 -Нищо интересно след подновяването на играта
63 - Страти Илиев пропуска дузпа
90 - ГОООЛ! 3:0 за Черноморец. Точен е Педриня, който бе изведен очи в очи с вратаря