Черноморец записа шеста поредна победа, пет за първенство и една за Купата на България. В мач от 12 кръг на “А” група “акулите” се наложиха с 2:1 над Етър.

Венцислав Христов стана водещият реализатор на Черноморец, след като отбеляза две попадения срещу “болярите”. По този начин той си поднесе чудесен подарък за 24-ия рожден ден, който беше вчера. Нападателят вече има три гола от началото на сезона.

Христов вкара и двете си попадения през първото полувреме. Той откри резултата в 11-ата минута след 30-метров пробив и удар от наказателното поле. Три минути преди почивката нападателят удвои след асистенция на Юсуф Уатара.

В 59-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като появилият се на терена след почивката Тихомир Трифонов получи директен червен картон за груб фаул.

Десет минути преди края удар на Уатара се отби в гредата, а в последната минута Николай Петров върна едно попадение за Етър. Капитанът на гостите се възползва от грешна на защитата на “акулите”.

Успехът изкачи Черноморец на пето място в класирането с 21 точки, на една зад четвъртия ЦСКА. След втората си поредна загуба Етър е на предпоследната 15-а позиция със 7 точки.

ЧЕРНОМОРЕЦ - ЕТЪР 2:1
1:0 Венцислав Христов (11), 2:0 Венцислав Христов (42), 2:1 Николай Петров (90)

Черноморец: 12.Стоян Колев, 3.Георги Терзиев, 5.Николай Николов, 6.Тодор Паланков, 10.Венцислав Христов (85-9.Преслав Йорданов), 25.Пламен Димов, 30.Лъчезар Балтанов (61-8.Румен Трифонов), 32.Юсуф Уатара, 37.Жереми Фо-Поре, 44.Венелин Филипов, 92.Гаел Нландулу (80-18.Лола)
Резерви: Дашев, Тр. Дянков, Румен Трифонов, Преслав Йорданов, Д. Младенов, Лола, Пехливанов

Етър: 1.Павле Велимирович, 21.Тико, 15.Иван Русев, 3.Милчо Макенджиев (46-6.Тихомир Трифонов), 22.Красен Трифонов (63-17.Николаев), 8.Николай Петров, 18.Яшар Такак, 10.Ахмет Хикмет (46-23.Йоан Пивати), 14.Четин Садула, 5.Азрак Мохамат, 9.Дормушали Саидходжа
Резерви: В. Димитров, Нери, Гаджалов, Т. Трифонов, Бл. Ангелов, Николаев, Пивати

Главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)
Помощници: Мартин Маргаритов и Георги Калудов (Пловдив)
Жълт картон: Николай Петров (Етър)
Червен картон: 59-Тихомир Трифонов (Етър)