Черноморец победи Несебър с 4:1 в контролна среща на стадион „Лазур”. „Акулите” бяха по-добрият отбор на терена и само многото пропуски ги лишиха от по-изразителен успех.

Още в 5-ата минута новото попълнение от Франция Жереми Фо-Поре залепи топката на главата на Георги Андонов, който с летящ плонж прониза мрежата за 1:0. Десетина минути по-късно Несебър изравни чрез Трайо Грозев. В 30-ата домакините направиха 2:1, след като Георги Андонов изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

Второто полувреме започна много силно за домакините и в 51-ата минута Венци Христов покачи на 3:1, след хубава многоходова атака и асистенция на Радостин Кишишев. Крайното 4:1 оформи опитният Траян Дянков с красив гол с глава.

Следващата контрола за Черноморец е на 27 юли (сряда) срещу Черно море и ще се играе на стадион “Лазур”.