Черноморец записа втора победа с 1:0 в контролите си от зимната подготовка. “Акулите” победиха Добруджа на изкуствения терен в Поморие, а вчера записаха минимална победа и срещу друг тим от “Б” група – Светкавица.

Треньорът Антон Велков пробва по-затворена тактическа постройка днес. Въпреки това възпитаниците му създадоха десетина чисти голови положения само през първото полувреме. Рикардо Андре беше точен в 20-ата минута, като засече с глава центриране на Савио. След почивката дошлият от Фиорентина Савио уцели напречната греда след отлично изпълнен пряк свободен удар.

В първите две контроли Велков използва общо 21 от наличните 23-ма футболисти. Зарази леки здравословни проблеми почивка получиха нападателите Муса Койта и Мартин Тошев.