Черноморец победи Спартак (Вн) с 3:0 като гост, след три попадения на Мишел Платини. Загубата оставя “соколите” сред застрашените от изпадане.

”Акулите” започнаха активно двубоя и още 5-ата откриха чрез Мишел. Той отправи хубав удар от границата на наказателното поле и откри резултата. В 16-ата минута отново той се оказа най – съобразителен при една контраатака и направи 2:0. Само седем минути по късно Платини оформи хеттрика си. Той се възползва от едно центриране и с глава направи 3:0.

След гола футболистите на Красимир Балъков намалиха темпото. През втората част играта се водеше предимно в центъра на терена. В 62-ата минута бе и най-опасното положение на Спартак. Стоян Георгиев засече прати топката с глава в гредата. След това тя попадна в Сакалиев, но ударът на нападателя срещна тялото на бранител.

В 65-ата минута Иван Найденов пропусна дузпа, като Борел изби удара на халфа и добавката на Мирчев. Нарушението бе срещу Николай Петров./БЛИЦ

СПАРТАК (Вн) – ЧЕРНОМОРЕЦ 0:3
0:1 Мишел (5), 0:2 Мишел (16), 0:3 Мишел (23)

Спартак: Банков, Георгиев, Б. Илиев (42 - Орлинов), Иванов, Дончев (37 – Ст. Петров), Н. Петров, Костадинов (33 - Иванович), Миранда, Найденов, Сакалиев, Мирчев

Черноморец: Борел, Дянков, Николов, Кръстев, Старокин (75 - Бонев), Цонков (45 - Божилов), Марсио, 15. Траянов, Платини, Фернандес (67 - Дуду), Карбони

Стадион: “Спартак” – 150 зрители
Съдия: Ангел Ангелов
Жълт картон: Дончев (С)