Черноморец стартира новия сезон с победа срещу бронзовия медалист от последния сезон Черно море с 2:1. Гостите от Варна поведоха в резултата с гол от съблекалнята. Йордан Юруков бе точен още в 54-ата секунда на двубоя. “Акулите” обаче бързо изравниха, след като в 5-ата минута Ектор Гонсалес реализира с много хубав удар от ъгъла на наказателното поле.

В 14-ата минута домакините осъществиха пълен обрат до 2:1 след попадение на Мишел Платини. Бразилецът напредна в наказателното поле, преодоля Кулибали и оформи крайния резултат. В 34-ата минута треньорът на варненци Никола Спасов смени принудително Юруков с Какалов заради контузия на играча. В 40-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт и съответно червен картон на Нилтос Кардосо.

На полувремето Кулибали от състава на Черно море бе закаран в болница със съмнение за комоцио, а на негово място на терена се появи Станислав Стоянов. В 59-ата минута бе най-спорното положение през втората част. Мирослав Манолов нахлу в наказателното поле, преодоля вратаря и падна, но съдията Ивайло Стоянов не даде дузпа за Черно море, а показа жълт картон на нападателя. До края на двубоя домакините успяха да задържат преднината си, въпреки че гостите от Варна няколко пъти застрашиха вратата им./БЛИЦ

Мачът по минути с БЛИЦ

1 - ГОООЛ за Черно море, голмайстор Йордан Юруков. Миро Манолов стигна топката до аутлинията, върна я към Юруков, който я прати във вратата на домакините
5 - ГОООЛ за Черноморец, голмайстор Ектор Гонзалес, който изравни след много хубав и силен удар от ъгъла на наказателното поле
6 -
Здравко Лазаров стреля, но високо над вратата
14 - ГОООЛ!!! Черноморец стигна до обрат с гол на Мишел Платини, който влезе мощно в наказателното поле на гостите, преодоля Кулибали и прати топката във вратата на Илко Пиргов
20
- Жълт картон за Кардосо за нарушение срещу Мирослав Манолов. Носът на нападателя кърви обилно, има съмнения за счупване
34 - Смяна за Черно море. Йордан Юруков принудително е заменен от Георги Какалов
40 - ЧЕРВЕН картон за Кардосо за груб фаул срещу Здравко Лазаров. Черноморец остава с човек по-малко до края на мача
45 - две минути добавено време на първото полувреме
45+2 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------------------
46 -
смяна в състава на Черноморец, на мястото на Карбони влиза Цонков
46 - Кулибали от Черно море бе закаран в болницата със съмнение за комоцио, на негово място през второто полувреме ще играе Станислав Стоянов
46 - начало на второто полувреме
48 - центриране на Здравко Лазаров в наказателното поле на Черноморец, но няколко играчи на гостите са в засада
59 - гостите от Варна претендират за дузпа за нарушение на Марсио Нуньо срещу Миро Манолов. Съдията Ивайло Стоянов показа жълт картон за Манолов
65 - смяна в състава на Черноморец, на мястото на Фернандес влиза Мориц
72 - подаване към Здравко Лазаров в наказателното поле, но Зайц връща към вратаря Борел
85 - смяна в състава на Черно море, на мястото на Борносузов влезе Даниел Димов
90 - три минути добавено време
90+2 - край на мача, Черноморец победи Черно море с 2:1

Черноморец - Черно море 1:1
0:1 Юруков (1), 1:1 Ектор Гонзалес (5), 2:1 Платини (14)

Черноморец: 28.Паскал Борел, 18.Йохен Зайц, 5.Николай Кръстев, 2.Траян Дянков, 6.Орлин Старокин, 7.Кардосо, 8.Марсио, 19.Карбони (46 - Цонков), 20.Гонсалес, 23.Платини, 9.Фернандес (65 - Мориц)

Черно море: 26.Илко Пиргов, 20.Михаил Лазаров, 15.Александър Александров, 84.Кулибали (46 - Ст. Стоянов), 3.Жуниор, 21.Георги Илиев, 22.Милен Петков, 77.Йордан Юруков (34-9.Георги Какалов), 31.Мирослав Манолов, 11.Здравко Лазаров, 8.Атанас Борносузов (85 - Димов)