Формацията на Черноморец, която се състезава в Елитната юношеска група до 17 години, излезе на второ място във временното класиране. Това се случи след убедителна домакинска победа с 5:1 над Видима-Раковски в отложен двубой от втория кръг двубой.

"Акулите" бяха безапелационни през всичките 90 минути и отново показаха, че имат място в призовата тройка. Момчетата на старши треньорът Малин Орачев отбелязаха 2 гола през първото полувреме и 3 през втората част. На два пъти бяха точни Ахмед Ахмедов и Милчо Ангелов, а едно попадение добави Георги Бинев. Единствената неприятна новина в щаба на малките „акули” е контузията в глезена, която получи Ахмед Ахмедов.

С актив от 50 точки Черноморец зае второто място във временното класиране, на 2 зад лидера Славия. В следващия кръг "акулите" гостуват на Локомотив (София). Срещата е на 20 май (неделя) от 10:30 часа.