Черноморец нанесе тежка загуба на аутсайдера Светкавица. “Акулите” спечелиха с 6:0 и се изкачиха до втората позиция в класирането. Тимът на Димитър Димитров събра 46 точки и е на 5 зад лидера ЦСКА. С по една по-малко имат третият и четвъртият съответно Лудогорец и “Левски”.

Успехът на Черноморец дойде след шест попадения на чужденци. Лоривал Асис, Яник Боли и Аетиф Шаешу се разписаха по два пъти.

Гостите от Светкавица се държаха до 32-ата минута, когато Петър Трифонов игра с ръка в наказателното поле. Съдията Владимир Вълков отсъди дузпа. От бялата точка Асис откри резултата. 3 минути по-късно привлеченият през зимата Яник Боли удвои от добавка. Първият удар беше на Аетиф Шаешу.

След паузата Черноморец направи резултата класически. В 52-ата минута Уалембо центрира и Боли с глава се разписа за 3:0. След час игра защитата на тима от Търговище направи група грешка, Шаешу отне и покачи на 4:0.

При този сериозен резултат “акулите” не спряха да пресират съперника. В 80-ата минута Асис се разписа за втори път в мача, а 8 по-късно Шаешу оформи крайното 6:0 с хубав диагонален удар.

ЧЕРНОМОРЕЦ – СВЕТКАВИЦА 6:0
1:0 Лоривал Асис (32-д), 2:0 Яник Боли (35), 3:0 Яник Боли (52), 4:0 Аетиф Шаешу (60), 5:0 Лоривал Асис (80), 6:0 Аетиф Шаешу (88)

cher.jpgЧерноморец: 12.Стоян Колев, 5.Николай Николов, 8.Лоривал Асис, 22.Цветомир Цонков, 25.Радостин Кишишев (46 - Кишишев), 37.Жереми Фо-Поре, 55.Георги Терзиев, 92.Аетиф Шаешу, 93.Кръстофър Уалембо, 11.Венци Христов (54 - Дяков), 94.Яник Боли (64 - Балджийски)
Резерви: 23.Янко Георгиев, 6.Тодор Паланков, 9.Преслав Йорданов, 10.Костадин Дяков, 14.Димов, 15.Венелин Филипов, 21.Борислав Балджийски

Светкавица: 12.Тодоров, 20.Антон Недялков (77 - Генов), 14. Трифонов, 5.Иван Иванов, 2.Мариан Станчев, 20.Калоян Цветков, 10.Славчо Шоколаров, 8.Цветан Илиев, 24.Игнат Дамянов, 15.Ели Маркес (46 - Костадинов), 11.Тихомир Кънев (64 - Стамболийски)
Резерви: 1.Иван Георгиев, 18.Антон Костадинов, 4.Даниел Генов, 23.Христо Стамболийски

Стадион: “Лазур”
Съдия: Владимир Вълков
Жълти картони: Петър Трифонов
(през есента 3:0)