Черноморец разгроми Созопол с 5:0 в първата си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра при непрестанен снеговалеж и силен вятър. В 22-ата минута Костадин Дяков центрира към наказателното поле и Кръстев с глава откри резултата за бургазлии. Малко след това тройна комбинация Дяков - Крумов - Тошев, завърши с техничен удар на младежкия национал, който красиво прехвърли вратаря на Созопол за 2:0. В 42-ата минута с красива ножица капитанът Крумов доведе нещата до класическото 3:0.

През второто полувреме Красимир Балъков пусна в игра нов състав, в който личаха новите играчи Андре и Габриел. Ектор Гонсалес покачи след пряк свободен удар в 55-ата минута на 4:0, а Фернандес добави за крайното 5:0 след центриране на Зайц и изстрел с глава.

Преди това арбитърът отмени гол на Фернандес поради засада, а Карбони удари страничната греда с шут от 7-8 метра.

Следващата контрола на отбора на Черноморец е в четвъртък – срещу един от лидерите на Югоизточната "В" група - Равда./БЛИЦ