Черноморец победи с 1:0 като гост Миньор (Перник) и излезе поне временно на шесто място в “А” група. Единственият гол за “акулите” бе дело на Арно още в третата минута. Срещата се игра пред едва 500 зрители и бе част от програмата на 21 кръг на “А” група.

Още първата атака в двубоя бе голова. Ванчо Траянов нахлу отдясно, намери Арно непокрит, първият му удар беше избит от вратаря Пейков, но топката се върна в него и Арно не сгреши от втори опит - 0:1. Попадението скова играчите на Николай Тодоров, които до средата на полувремето не успяха нито веднъж да застрашат вратата на своите гости от Бургас.

Черноморец опита две добри контраатаки, но те не завършиха с попадение. Постепенно домакините се активизираха и организираха няколко добри атаки. При една от тях само късмета спаси воденият от Херо тим. До почивката резултата остана непроменен.

Думите на Кайзера на почивката явно повлияха добре на футболистите от Перник, които пропуснаха две 100 процентови положения само в рамките на няколко минути. Постепенно обаче играта пак се успокои и накъса. Реферът Иван Кирилов извади няколко картона, с които опита да успокои страстите.

15 минути преди края на срещата Преслав Йорданов бе изведен сам срещу Пейков, но не успя да го преодолее. Малко по-късно пък нападателят не успя да уцели от малък ъгъл празната врата и резултата остана непроменен.

Стихийният натиск на домакините до края не доведе до изравнителен гол и Черноморец се поздрави с трите точки.

Миньор остана на 14-о място с 16 точки и продължава борбата си за спасение.

МИНЬОР - ЧЕРНОМОРЕЦ 0:1
0:1 Лорис Арно (5)

Мачът по минути!
1
3 - topka.jpg ГООЛ за Черноморец, голмайстор Лорис Арно. Атака на Ванчо Траянов, намери непокрития Арно, който стреля, вратарят Пейков изби, но при добавката Арно довкара без проблеми
22 - контраатака на Черноморец, подаване към Уатара, връща назад към Филип Филипов, но губи топката
30 - ШАНС за Миньор, разбъркване в наказателното поле на Черноморец, на два пъти Петър Петров и Маду опитаха удари, но защитници спираха топката към вратата
45 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
47 - удар на Адриан Олегов, топката излиза в аут
50 - ОПАСНОСТ пред вратата на Черноморец, Стоян Колев отразява два удара на играчи на Миньор
54 - ПРОПУСК на Маду, който излезе сам срещу Стоян Колев, би в тялото на вратаря

Миньор: 22.Боян Пейков, 3.Адриан Олегов, 4.Камен Хаджиев, 5.Йордан Йорданов, 6.ФМаду, 14.Ивайло Цветков, 13.Иван Стоянов, 19.Петър Петров, 20.Давид Стоянов, 4.Стефан Станчев, 17Якасонго.Нджой