Локомотив (София) продължава да трепери за мястото си в „А“ група, след като в мач от 28 кръг загуби с 1:3 при гостуването си на Черноморец.

Всички попадения в мача паднаха през второто полувреме. В 59-ата минута Маркиньос даде аванс на „железничарите“, когато засече центриране на Костадин Велков отдясно.

Девет минути по-късно Преслав Йорданов изравни резултата. Той беше точен с глава след центриране на Гаел. Две минути след това Цветомир Цонков също се разписа с глава, а в 73-ата минута Филипов беше точен при добавката на удар на Йорданов, париран от Митрев.

Успехът изравни Черноморец с петия Литекс. Двата тима имат по 46 точки. Локомотив (София) е първия отбор по чертата на изпадащите. „Железничарите“ са с 25 точки, на две за „Ботев“ (Враца). На двата отбора предстоят два много важни мача до края на сезона, които ще определят последния изпадащ от елита

Черноморец – Локо (Сф) 3:1
0:1 Маркиньос (59), 1:1 Преслав Йорданов (68), 2:1 Цветомир Цонков (71), 3:1 Филипов (73)

Мачът по минути
1 – Начало на мача
3 - Опасен удар на Тодор Паланков, но минава над гредата
5 - Дашев спасява изстрел на Маркиньос от пряксвободен удар
8 - Балтанов се освобождава пред наказателното поле и стреля, но Митрев лови
17 - Корнер за Локо (Сф), центриране в наказателното поле, но не последва нищо интересно
27 - Филипов центрира към Преслав Йорданов, той повежда топката, но е притиснат от двама бранители на Локомотив и Митрев излиза и лови
38 - Паланков намира отлично Преслав Йорданов, той останал сам срещу Митрев залага на мощен удар, но стражът на Локомотив спасява

58 - Нов неточен удар на Том
59 - ГОООЛ!! Локомотив (София) открива резултата с попадение на Маркиньос. Бразилецът е точен след центриране на Велков отдясно
68 - ГООЛ!!! Черноморец изравнява. Преслав Йорданов бележи с глава след центриране на Гаел.
71 - Удар в аут на Александър Бранеков
71 - ГОООЛ!!! "Акулите" обръщат резултата. Цонков е точен с глава, плонжирайки засече центриране на Ванчо Траянов
73 - ГОООЛ!! Трети гол за Черноморец. Филипов е точен при добавката на удар на Йорданов, който беше париран от Митрев
90 - Край на мача

Черноморец – Локо (Сф) 1:1
0:1 Маркиньос (59), 1:1 Преслав Йорданов (68)

2_8.jpgЧерноморец: 1. Ник Дашев, 2. Траян Дянков, 3. Георги Терзиев, 6. Тодор Паланков, 9. Преслав Йорданов, 15. Траянов, 22. Цветомир Цонков (77-19.Дрянов), 30. Лъчезар Балтанов, 37. Жереми Фо-Поре, 44. Филипов, 92. Гаел
Резерви: 43. Георгиев, 14. Ангелов, 17. Стоянов, 19. Дрянов, 20. Пехливанов, 21. Башлиев
Треньор: Димитър Димитров

Локо (Сф): 1. Божидар Митрев, 18. Дюлгеров (35 - 2. Костадин Велков), 6. Александър Бранеков, 11. Кристиан Добрев, 26. Николов, 19. Светослав Петров, 23. Том, 28. Маркиньос, 76. Крум Бибишков, 13. Уилкер дос Сантос (46-14.Димитър Илиев“, 21. Румен Трифонов
Резерви: 84. Валентин Галев, 2. Костадин Велков, 7. Искрен Писаров, 22. Цанков, 14. Димитър Илиев, 77. Даниел Пеев, 98. Атанас Борносузов
Треньор: Емил Велев