Литекс завърши полусезона в Елитната юношеска група до 19 години домакинско равенство. Момчетата на Евгени Колев направиха 2:2 с Чавдар (Етрополе). В здрав мач с четири червени картона - по два за двата тима, гостите поведоха в резултата през първото полувреме. С попадения на Кирев в 48-ата минута и Петков в 51-ата обаче "оранжевите" стигнаха до пълен обрат. Чавдар измъкна точката в последните секунди, след като изравни от спорен пряк свободен удар.

"Съжалявам за изпусната победа. Неразумни действия в моя отбор ни лишиха от успеха. Накрая се усети и умората от многото мачове, които изиграхме", коментира треньорът Евгени Колев.

Преди няколко дни Литекс нямаше шанс и в отложения мач със Сливен, който отново завърши 2:2. Така след края на есенния дял отборът има 31 точки и заема 5-ото място в класирането на Елитната юношеска група до 19 години.

Съставът на Литекс: Конов, Тафраджийски, К. Малинов, Митов, Аладжов, Кр. Малинов, Станоев, Руменов (20-Кьосев), Кирев, Здравчев (70-Минчев), Петков