Втородивизионните Банско и Витоша (Бистрица) завършиха наравно 1:1 в първи 1/16-финален мач за Купата на България. Двубоят се игра на стадион "Свети Петър" пред около 400 зрители.

В 34-ата минута Руслан Иванов подаде отлично на Атанас Чипилов, който даде преднина на домакините - 1:0.

Малко след това Павел Петков не успя да реализира чисто голово положение и да удвои за Банско.

След почивката домакините заиграха още по-активно, но втори гол във вратата на Мартин Луков не падаше.

Невероятни пропуски направиха Чепилов, отново Павел Петков и влезлият като резерва Калоян Стоянов.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Четин Садула спаси "Тигрите", за които днес не игра бившият премиер Бойко Борисов. След рикошет топката попадна в Четката и озовал се очи в очи с вратаря Веселин Ганев, го преодоля за крайното 1:1.

Кой от двата отбора ще се класира на 1/8-финалите, ще стане ясно на 23 октомври на реванша в София.