Дублиращият отбор на Черноморец отвя с 5:0 лидера Сливен в мач от деветия кръг на първенството при "Б" тимовете.

За "акулите" в дублиращата група играят основно юноши, родени през 1992 и 1993 г., които за този двубой бяха подсилени с четирима по-опитни футболисти. В хода на играта на терена обаче остана само вратарят Владислав Стоянов, който получи капитанската лента от Георги Чиликов. Другите двама що-годе по-опитни в стартовата единайсеторка бяха Георги Терзиев и Марин Петров.

Чиликов блесна с хеттрик, реализиран в типичния негов стил с глава. Таранът се разписа по идентичен начин на три пъти в рамките на 20 минути между 17-ата и 37-ата. След почивката разгромът на гостите беше оформен от попаденията на Крум Стоянов (48) и Живко Петков (78).

Младите възпитаници на треньорския тандем Владо Стоянов-Мирослав Кралев заслужават само адмирации за пределната мобилизация и хъса, с който изиграха срещата.

След 4 победи и 4 загуби Черноморец вече има актив от 12 точки и смело отправя взор към първата половина в таблицата за класирането. Лидерът Сливен остана с 19 точки в актива си. /БЛИЦ