ЦСКА II победи с 2:1 като гост ФК Кюстендил в мач от 16-ия кръг на Югозападната трета лига, игран на стадион "Осогово". Попаденията за тима на Стамен Белчев отбелязаха Георги Чорбаджийски и Александър Кожухаров.

През първото полувреме младите "армейци" започнаха по-активно, като владееха инициативата, но в 11-ата минута Марио Евтимов се възползва от неразбирателство в нашата отбрана и даде аванс на домакините, разписвайки се за 1:0. "Червените" реагираха мигновено и в 20-ата минута Георги Димитров подаде към своя адаш Чорбаджийски и той хладнокръвно изравни резултата - 1:1.

През втората част възпитаниците на Стамен Белчев продължиха да атакуват и да търсят победата и в 77-ата минута Александър Кожухаров успя да се разпише, след като се възползва от хубав пас на Илиан Антонов. До края на мача победата можеше да стане и още по-изразителна, но в крайна сметка резултатът се запази без промяна.

След успеха ЦСКА II събра 34 точки и е втори в класирането. Лидерът Миньор (Перник) има 40, след като днес спечели с 1:0 домакинството си на ОФК Костинброд.

В следващия 17-и кръг от Югозападната трета лига ЦСКА II ще е домакин на Банско, воден от бившия капитан на "армейците" Борис Галчев. Двубоят е насрочен за 11 ноември.

Стартовият състав на ЦСКА: 12. Ивайло Неделчев, 2. Илиян Димитров, 3. Лъчезар Иванов, 4. Димитър Христов, 5. Алесандро Николов, 6. Петко Панайотов, 7. Марк-Емилио Папазов, 8. Юлиан Илиев (к), 9. Георги Димитров, 10. Георги Чорбаджийски, 11. Илиан Антонов
Резерви: 31. Станислав Танев (в), 13. Теодор Апостолов, 14. Браян Стефков, 15. Слави Зарков, 16. Александър Кожухаров, 17. Юлиан Гилов, 18. Димитър Петров, 19. Мартин Сотиров, 20. Роберто Щилянов
Треньор: Стамен Белчев.