Победата с 2:1 над Кипър в мач от Група „С“ на Лига 3 от Лигата на нациите е четвърти пореден успех за българските национали през тази календарна година. Такава поредица в последните години е много рядко срещана за „лъвовете“ и затова заслужава внимание. Още повече, че може да се приеме за истинско чудо след резултатите на националите през последните години.

Тимът на Петър Хубчев стартира годината със загуба – 0:1 от Босна и Херцеговина в Разград на 23 март. Три дни по-късно дойде успехът с 2:1 над Казахстан в унгарското селце Фелчут. През септември записахме победите с 2:1 над Словения и 1:0 над Норвегия в Лигата на нациите, а сега дойде и обратът срещу Кипър.

За да си припомним последната такава победна серия на българските национали, трябва да се върнем 10 години назад. В периода 17 ноември 2007 – 20 август 2008 година регистрираме пет поредни победи, които са част от серията от 10 мача без загуба (6 победи и 4 равенства). Тази поредица обаче не е в рамките на една календарна година.

За последно „лъвовете“ записват четири поредни победи в рамките на една и съща година преди повече от 20 години – от април до септември 1997 г. Тогава в квалификациите за Мондиал`98 записваме последователно успехи над Кипър, Люксембург, Израел и Русия, за да се класираме за последен път в историята на родния футбол на световно първенство. Това са един от последните мачове на Златните момчета, които през 1994 година завършиха на четвърто място на Мондиал`94 в САЩ.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Дали сегашната серия от четири поредни триумфа ще ни класира на голямо първенство, предстои да разберем. Все пак дори и да спечелим групата си в Лигата на нациите, след това ще ни трябват още две победи, за да станем участници на Евро 2020 през новия турнир на УЕФА.