ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Аматьорският национален отбор на България, обединен под името Югоизточен регион, постигна престижно равенство 2:2 срещу Селексион Каталана (Испания) във втория си мач от Група "Б" на финалната фаза на Евро 2013 в Италия - Region's Cup.

Хосеп Кабайе изведе иберийците напред в резултата в 11-ата минута на двубоя, състоял се на стадион "Комунале" в Есте. Възпитаниците на Красимир Манолов изравниха в 36-ата, когато Христо Бангеев от Сливнишки герой прати топката в мрежата на испанците след подаване на Теодор Стефанов.

Българите стигнаха до пълен обрат след малко повече от час игра. Жоел Марин повали Бангеев в наказателното поле и Станимир Димитров от Созопол реализира отсъдената дузпа.

Само две минути по-късно обаче централният нападател на съперника Оскар Муньос направи 2:2, като резултатът остана непроменен до края.

В другата среща от нашата група Беларус спечели с 1:0 срещу Русия с гол на Антон Савостьонок минута преди края.

Така във временното класиране Испания е лидер с 4 точки, пред Беларус с 3 точки, България с 2 точки и Русия с 1 точка.

В първата си среща от тазгодишното издание на Region's Cup "трикольорите" направиха 0:0 с руския Олимп (Москва), а на 27 юни нашите се изправят срещу Беларус, докато Испания играе с Русия. Победителят в групата се класира за финала на 29 юни.