Пирин (Гоце Делчев) победи Любимец с 5:2 в зрелищен мач от 18-ия кръг на "А" група, игран под непрестанен дъжд. В срещата имаше и дъжд от голове, започнали да валят още в 27-ата секунда, когато гостите поведоха. След това обаче избраниците на Костадин Ангелов надиграха странната формация на противника и заслужено ликуваха с трите точки.

Същинско чудо е, че последният в елита съумя да отбележи цели 5 попадения в съперниковата врата. Това е най-изразителният успех на неврокопчани в елита и втора победа от началото на сезона. След нея воденият от Костадин Ангелов тим остава на 14-ото място, но вече с 9 точки, на 3 зад предпоследния Нефтохимик. Любимец пък е със 17 точки, заемайки 11-ата позиция.

Двубоят в Гоце Делчев започна с гол от съблекалнята, след като гостите рано-рано успяха да поведат. Още в 27-ата секунда Иван Вълчанов се разписа във вратата на Абди Абдиков за 0:1.

Това обаче не е най-ранното попадение, паднало от началото на сезона. БЛИЦ припомня, че Крис Гади вкара за Локо (Пд) при победата с 1:0 над ЦСКА на 26 октомври още в 24-ата секунда.

Избраниците на Лаптопа съумяха да постигнат обрат до почивката. В 35-ата минута Веселин Марчев вкара с глава, засичайки центрираната от Петър Лазаров топка и изпращайки я неспасяемо в горния десен ъгъл на Радослав Рашков - 1:1.

В 44-ата Любомир Гуцев реализира за 2:1, а втората част започна при доста бавно темпо и до 67-ата минута преднината на неврокопчани от един гол се запазваше. В този момента обаче започна дъждът от голове на подгизналия терен в Гоце Делчев. В 67-ата Иван Вълчанов вакара за втори път в двубоя, засичайки с глава центрираната от корнер топка, която влетя в долния ляв ъгъл на Абдиков за 2:2.

В 75-ата избраниците на Лаптопа отново поведоха. Веселин Марчев реализира за 3:2, а в 77-ата капитанът Петър Лазаров реализира за 4:2.

В 80-ата Любимец можеше да намали, но гредата спасио домакините. Антон Огнянов засече центрирана топка, която се отби в сглобката на вратата на неврокопчани.

За крайното 5:2 точен беше резервата Борислав Хазуров в 82-ата минута. Благодарение на успеха Костадин Ангелов и футболистите му взеха глътка въздух и запазиха надеждата за спасение.

За гостуването в Гоце Делчев треньорът на Любимец Красимир Мечев отново едва събра група, разчитайки на 12 полеви футболисти и двама вратари. БЛИЦ първи съобщи в четвъртък за поредните играчи, напуснали "дините" заради дължими заплати - младежките национали Илия Мунин, Янко Ангелов, както и опитните Дончо Атанасов и Танко Дяков.

Мачът по минути - ТУК!

ПИРИН (ГД) - ЛЮБИМЕЦ 5:2
0:1 Иван Вълчанов (1), 1:1 Веселин Марчев (35), 2:1 Любомир Гуцев (44), 2:2 Иван Вълчанов (67), 3:2 Веселин Марчев (75), 4:2 Петър Лазаров (77), 5:2 Борислав Хазуров (82)

Двубоят по минути
1 - topka.jpg ГОООЛ! Гостите повеждат с попадение още в 27-ата секунда - 0:1! Иван Вълчанов бележи. Гостите от Любимец изпълниха център, капитанът Антон Огнянов напредна и центрира, получи се рикошет, но топката стигна до Вълчанов, който от 7-8 метра реализира в мрежата на Абди Абдиков.
18 - Топката беше центрирана в наказателното поле на домакините, където Стилиян Николов засече, но покрай вратата.
35 - topka.jpg ГООООЛ! Пирин (Гоце Делчев) изравнява - 1:1! Веселин Марчев бележи с глава, засичайки центрираната от Петър Лазаров топка и изпращайки я неспасяемо в горния десен ъгъл на Радослав Рашков.
44 - topka.jpg ГООООЛ! Домакините постигат обрат още преди почивката - 2:1! Любомир Гуцев бележи! Играчът на домакините засече с глава, топката се отклони в гредата, а след това попадна в мрежата на гостите.
45 - Край на първото полувреме.
------------------------------
58 - Капитанът на Любимец Антон Огнянов отправя силен удар, Абдиков спасява.
67 - topka.jpg ГОООЛ! Резултатът е изравнен - 2:2! Иван Вълчанов бележи втория си гол в срещата, засичайки с глава центрираната от корнер топка, която влетя в долния ляв ъгъл на Абдиков.
75 - topka.jpg ГОООЛ! 3:2 за Пирин (Гоце Делчев)! Веселин Марчев се разписва, вкарвайки в мрежата на гостите отбита топка.
77 -
topka.jpg ГОООЛ! 4:2 за домакините! Капитанът Петър Лазаров получи извеждащо подаване, озова се сам срещу Рашков и с много силен удар по земя реализира.
79 - smqna.jpg Треньорът на домакините Костадин Ангелов извършва първа смяна. Мартин Газиев напуска терена, в игра се появява Борислав Хазуров.
80 - ГРЕДА! Центриране отдясно, Антон Огнянов засече топката, която се отби в сглобката на вратата на неврокопчани.
82 - topka.jpg ГОООЛ! Продължават да валят головете в Гоце Делчев - 5:2! Появилият се на смяна Борислав Хазуров беше най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Любимец и засече от точката на дузпата, отбелязвайки петото попадение за селекцията на Костадин Ангелов.
90 - Край на мача. Пирин (Гоце Делчев) победи Любимец с 5:2.

ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 22.Антон Киров, 8.Петър Лазаров (к), 10.Веселин Марчев, 19.Мартин Газиев, 30.Иван Стоянов, 7.Костадин Башов, 77.Марио Близнаков
Резерви: 59.Илчев, 15.Карапетров, 18.Даниел Васев, 23.Мурад Ибраим, 26.Боянчев, 88.Георги Петров, 9.Борислав Хазуров
Треньор: Костадин Ангелов