Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Славия постигна победа в първата си приятелска среща по време на лятната подготовка. “Белите” се наложиха с 4:1 срещу новака в елита Септември (София).

В 14-ата минута Иван Минчев подаде за Ертан Томбак, който асистира за нападателя Цветелин Чунчуков (племенник на Георги Петков), който се завърна с гол при славистите.

В 33-ата минута Минчев пусна за Куентин Зеедорф, който с шут в горния ъгъл покачи резултата на 2:0.

В 47-ата минута каращият пробен период французин Карл Фабиен направи самостоятелен пробив и технично подаде към Денислав Александров и той нямаше как да сбърка и реализира третото попадение във вратата на Септември.

В 57-ата минута завърналият се в елита състав върна едно попадение след изпълнение на фаул, а четвърт час след това Владимир Николов оформи крайното 4:1.

Срещата се проведе в три полувремена по 30 минути.

На 29 юни “белите” ще имат приятелски мач с Беласица Петрич. Воденият от треньора Златомир Загорчич състав ще бъде на лагер в Банско до 6 юли.

Съставът на Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Виктор Генев, Куентин Зеедорф, Кристиян Стоянов, Иван Минчев, Галин Иванов, Денислав Александров, Васил Казълджиев, Цветелин Чунчуков (като резерви влязоха Николай Кръстев, Кристиан Балов, Владимир Николов, Роберто Райчев, Нгуен-до, Мартин Сораков, Венцислав Керчев, Мартин Георгиев, Емил Стоев, Емил Мартинов, Николай Христов, Карл Фабиен, Любомир Костов)