Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

"Левски" победи Монтана с 2:0 в мач от 3-ия кръг на "А" група, игран при адска жега на стадион "Огоста". Попаденията за "сините" реализираха Базил Де Карвальо в 10-ата минута и Дъстли Мулдер в 77-ата.

Така "Левски" продължи традицията да побеждава без проблем при гостуванията си в Монтана и след третия пореден успех в първенството селекцията на Илиан Илиев е с пълен актив от 9 точки.

Въпреки близо 40-градусовата жега "сините" владееха инициативата през целия мач и съвсем заслужено си тръгнаха с трите точки от "Огоста". Още в 7-ата минута героят за "Левски" от предишния кръг Симеон Райков - вкаралият 2 гола при победата с 3:1 над "Ботев" (Пловдив), стреля от пряк свободен удар, но Ивайло Яначков спаси.

Три минути по-късно "Левски" поведе. Симеон Райков центрира отляво, топката стигна до Кристовао Рамос, португалецът пробва удар или пас, при който Базил Де Карвальо засече от голлинията и довкара кълбото в мрежата на Монтана - 0:1.

В 30-ата съдията Николай Йорданов отмени попадение на Симеон Райков заради засада. Десетина минути по-късно след центриране от корнер Роман Прохазка стреля, но защитник изчисти в нов ъглов удар.

В началото на второто полувреме Рамос уцели гредата с удар отдясно, а след шут на Марсиньо топката рикошира и излезе в корнер. В 53-ата Гаджев стреля от фаул, но Яначков отрази. Отново Гаджев десетина минути по-късно пробва мерника си, но пак неуспешно. В 69-ата появилият се на смяна Агиеманг Опоку засече топката с глава над вратата на домакините. За ганаеца това беше дебютно участие в "А" група.

Натискът на гостите се засили и това даде резултат в 77-ата, когато "Левски" вкара втори гол. Включилият се в атака Дъстли Мулдер засече с глава центрираната от Рамос топка и я изпрати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Монтана за 0:2. За холандския защитник това е първи гол в официален мач на "сините".

До края на срещата не бяха създадени голови положения, а дебют в "А" група записа и португалският нападател на "Левски" Жоао Силва, заменил Гаджев в 81-ата минута.

Maчът по минути - ТУК

МОНТАНА - "ЛЕВСКИ" 0:2
0:1 Базил Де Карвальо (10), 0:2 Дъстли Мулдер (77)
МОНТАНА: 12.Ивайло Яначков, 2.Георги Мечечиев, 14.Антон Личков, 4.Виктор Дениран, 20.Мартин Ковачев, 8.Димитър Илиев, 7.Йордан Тодоров (52-18.Деян Христов), 10.Петър Петров, 19.Мирослав Антонов, 11.Владимир Мичев (46-16.Димитър Петков), 27.Атанас Чипилов
Резерви: 1.Веселин Цветковски, 17.Георги Пашов, 25.Милен Лахчев, 16.Димитър Петков, 21.Самир Аясс, 9.Димитър Воденичаров, 18.Деян Христов
Треньор: Атанас Джамбазки

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Ромен Ели, 4.Станислав Ангелов, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев (81-9.Жоао Силва), 8.Роман Прохазка, 11.Симеон Райков (59-14.Агиеманг Опоку), 31.Марсиньо (66-10.Христо Йовов), 16.Кристовао Рамос, 19.Базил Де Карвальо
Резерви: 1.Ивайло Василев, 26.Христо Попадийн, 29.Валентин Добревски, 18.Борислав Цонев, 10.Христо Йовов, 14.Агиеманг Опоку, 9.Жоао Силва
Треньор: Илиан Илиев