Бившият министър-председател Бойко Борисов, който поигра 26 минути в реванша на Витоша (Бистрица) с Локомотив (Пловдив), спечелен с 1:0, не успя да вкара гол на "смърфовете", но все пак му позволиха да го стори след края на реванша от 1/8-финалите за Купата.

54-годишният Борисов пожела да изпълни дузпа на Кирил Акалски, като не сгреши, след което отсече: "Хванах се с вратаря на бас, че ще му вкарам дузпа. Е, успях!".

Цялата сцена обаче премина на фона на виковете „Оставка“, идващи от събралото се отстрани множество.

Припомняме, че по време на двубоя символичните домакини от Витоша получиха право да изпълнят дузпа, но Николай Божов изпълни слабо, а Акалски отрази. Победното попадение за Тигрите реализира Четин Садула в 13-ата минута. Въпреки загубата в днешния реванш, Локо (Пд) се класира напред за Купата на България с общ резултат 5:1.

"Честитя успеха на Локомотив (Пловдив)", добави Бойко Борисов.