Локомотив (Пловдив) победи с 4:2 Любимец на "Лаута" при официалното представяне на "смърфовете" за новия сезон. Силно завръщане за домакините направи Даксон Да Силва, който под бурните аплодисменти на запалянковците се появи в игра през втората част и записа две асистенции.

Още в 4-та минута гостите успяха да открият резултата. Емил Петков остана непокрит и реализира - 0:1. Само 6 минути по-късно домакините изравниха чрез Здравко Лазаров. В 23-ата Валери Георгиев направи 2:1 за "смърфовете".

Веднага след почивката гостите стигнаха отново до равенство. В 47-ата минута Илиян Йорданов направи хубав самостоятелен пробив отляво, преодоля Дино Шеремет и от малък ъгъл вкара за 2:2.

В 61-ата минута в игра за Локо (Пд) се появи Даксон Да Силва. Под бурните аплодисменти на феновете бразилецът замени Христо Златински, който утре вдига сватба. Даксон зарадва запалянковците с два голови паса. Първо, в 66-та минута, изведе с брилянтен пас Базил Де Карвальо, който преодоля вратаря и вкара за 3:2. Само три минути по-късно Даксон подаде много добре към Здравко Лазаров, който оформи крайното 4:2.

ЛОКО (Пд) - ЛЮБИМЕЦ 4:2
0:1 Емил Петков (4), 1:1 Здравко Лазаров (10), 2:1 Валери Георгиев (23), 2:2 Илиян Йорданов (47), 3:2 Базил Де Карвальо (66), 4:2 Здравко Лазаров (69)

Съставът на Локо (Пд): Дино Шеремет, Йордан Тодоров, Хуан Пабло Компагнучи, Ангел Йошев, Михаил Венков, Валери Георгиев, Карлос Еспиноса, Христо Златински, Сержиньо, Дарио Захора, Здравко Лазаров (Флориан Лучини, Пламен Крачунов, Мартин Кавдански, Жереми Родригес, Атанас Рибарски, Любомир Витанов, Габор Ерош, Драги Коцев, Базил Де Карвальо, Даксон Да Силва, Аян Садъков-младши