Женският национален отбор на България завърши 1:1 със съперничките си от Кипър във втората контрола между двата отбора, която се проведе в Никозия. Два дни по-рано възпитаничките на Станислава Цекова надиграха домакините с 1:0.

Кипър поведе с попадение през първата част. През второто полувреме националките можеха да изравнят в 68-ата минута, но топката се отби от напречната греда след изстрел на Силвия Радойска от пряк свободен удар. Все пак „лъвиците” изравниха в 80-ата минута, когато капитанката Радойска се пребори с две бранителки и с плътен шут прати топката в мрежата за 1:1. Пет минути преди края на двубоя нашите момичета можеха да стигнат до пълен обрат в резултата. Велина Кошулева засече с глава центриране отляво, но гредата отново помогна на кипърките.

На трибуните на местния стадион присъстваха учителите и учениците от българското школо в страната „Никола Вапцаров”, както и служители на посолството ни в Кипър, които подкрепяха силно националките ни през целия двубой.

България: 12. Роксана Шаханска, 17. Нора Димитрова, 6. Йоана Папазова, 14. Нели Атанасова, 7. Ивет Петкова, 10. Лидия Начева, 2. Николета Бойчева, 8. Силвия Радойска – к., 9. Кристина Петрунова, 16. Инна Димова, 11. Велина Кошулева (1. Мария Келева, 22. Нина Георгиева, 13. Кристин Кръстева, 21. Юлияна Александрова, 19. Тея Пенкова)

Селекционер: Станислава Цекова