Новият Локо (Пд) показа класа и победи един от силните отбори в “А” група Черноморец с 2:1. Срещата се игра на стадион “Лаута”, а за “смърфовете” се разписаха новите попълнения Йордан Тодоров и Гара Дембеле през второто полувреме. За гостите от Бургас почетното попадение бе на Мартин Тошев.

Това е първи успех за пловдивчани при новия собственик Коко Динев. В първия кръг тимът загуби с 2:3 от ЦСКА. С представянето си в двата мача Локомотив показа, че ще успее да се спаси, макар че през паузата бе предпоследен. Положението на Черноморец не е добро и лидерът от есента е заплашен да изпусне шестата позиция.

Първото полувреме започна с по-активна игра на домакините. В 19-ата минута Ангел Йошев проби отляво, центрира към Лазаров и той затрудни максимално Борел, който все пак спаси.

Второто полувреме бе далеч по-интересно. В 49-ата минута Мечечиев центрира, Здравко Лазаров от малък ъгъл стреля, като Борел не успя да улови добре. Топката стига до Йордан Тодоров, който се разписа в опразнената мрежа за 1:0.

След гола Локо натисна. Изигралият отличен мач Кирил Котев изведе Гара Дембеле в стрелкова позиция в 54-ата минута и нападателят хладнокръвно покачи на 2:0.

Едва в края на мача и Черноморец се разигра, благодарение на отпускането на “смърфовете”. В 87-ата минута Цонков проби отляво, опита на два пъти да центрира, но бе блокиран. Третият му опит бе успешен и топката стигна до Мартин Тошев, който на празна врата оформи крайното 2:1 за Локо (Пловдив)./БЛИЦ