Кошмарът на Левски Дебрецен победи Локо (Сф) в контрола с 4:1. Срещата се игра в турския курорт Бюлен. Единственото попадение за българите вкара младият Преслав Йорданов.

В 19-ата минута Цветкович стреля, Левашки опита да отклони, но топката влезе във вратата за 1:0. При този резултат завърши първото полувреме. Преди почивката Локо имаше шанс, след като Камбуров опита да изведе Асамоа сам срещу вратаря, но съотборникът му се забави.

И през второто полувреме Локомотив опитваше да играе на нивото на Дебрецен, но трудно изнасяше топката и организираше атаки. В 70-ата минута Рудолф финтира двамата защитници и удвои. Четири минути по-късно Преслав Йорданов се възползва от центриране на Димо Атанасов и с глава намали на 1:2.

В 80-ата минута обаче Домби се разписа за 3:1, а минута преди края на мача Виничус вкара за крайното 4:1.

Това бе втората загуба за Локомотив в Турция след 2:3 от Стяуа. Следващата проверка на “железничарите” е в неделя със Заглебие (Любин)./БЛИЦ

Локомотив: 1.Юлиян Левашки, 17.Ивайло Димитров (46 – 10.Марчо Дафчев), 5.Георги Марков (46 – 13.Ваня Дзаферович), 3.Илиян Гаров 11.Кристиан Добрев, 20.Светослав Дяков, 7.Румен Горанов (46 – 9.Генков), 8.Виктор Шпишич (46 – 12.Дарко Савич), 15.Данаил Митев, 19.Мартин Камбуров (73 – 25.Преслав Йорданов), 2.Асамоа