Привидно Левски е сдал багажа… Резултатът от първия мач и най-вече играта в София накараха фенове почти да отпишат реванша с Дебрецен. Почти… Което означава, че надежда все още има. Нека на “Герена” се сетят за двубоите на ЦСКА с друг унгарски тим – МТК, състояли се преди 9 години. Тогава първата среща отново бе в София и завърши при същия резултат – 1:2. Какво обаче се случи на реванша. До 85-та минута нулевото равенство бе непроменено. ЦСКА получи право да изпълни дузпа, превърната хладнокръвно в гол от Косьо Мирчев. При 1:0 “червените” отпадаха, защото бяха загубили с 1:2 у дома. Беше им нужно още едно попадение. Буквално в последната минута Димитър Бербатов получи страхотен шанс да направи 2:0 за ЦСКА. Той бе сам срещу вратаря – вярно, под малък ъгъл и почти с гръб към него. Но шансът го имаше. Бербо не успя да отбележи и МТК ликуваше… Развитието на мача обаче бе чудесно за “армейците”. Защо и сега Левски да не получи подобна възможност? Наистина Дебрецен е по-обиграният и по-стойностният състав от този на МТК от 2000 година. Но, ако сравним тогавашния ЦСКА и настоящия тим на “сините”, ще видим, че предимството е на страната на левскарите. Да не забравяме и друго – Дебрецен наистина е добър, но не и непобедим. Защитата му лесно се огъва при натиск. Друг е въпросът, че Левски не натисна по-здраво своя противник и утре вечер ще трябва да гони дивото насред Будапеща. Ала нека още веднъж припомним как протече реваншът МТК – ЦСКА…