Царско село спечели трудно с 1:0 при визитата на Ботев (Враца) в мач от 26-ия кръг на efbet Лига и ще завърши на 11-ата позиция след редовния сезон. Това е първи успех за „царете“ под ръководството на Любослав Пенев, който в официалния си дебют регистрира домакинско поражение с 1:3 от Славия. Резервата Тома Ушагелов (90) реализира победния гол във Враца.

През първата част гостите бяха по-агресивни и създадоха по-интересните положения, а веднъж гредата спаси домакините. В 25-ата минута Симеон Мечев шутира от дистанция и топката се отби от горната греда, след което срещна гърба на вратаря Костов, отново се удари в гредата и за късмет на домакините излезе в корнер. До края на полувремето Костов спаси опасен удар на Леонардо Фиораванти, а Уесли Ната не намери целта от изгодна позиция.

След почивката играта стана хаотична и голови положения пред двете врати почти липсваха. Влезлият като резерва Даниел Генов бе най-близо до гола за домакините, но вратарят Джони Пласид спаси удара му. В 81-ата минута Будинов от гостите пропусна от близка дистанция.

Минута преди края на редовното време влезлият като резерва дебютант в елита Тома Ушагелов донесе победата за гостите. 18-годишният талант се разписа с първото си докосване в мача след асистенция на Будинов.

След успеха си Царско село остава на 11-о място с 25 точки. Ботев (Враца) е точно зад него с 22 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦАРСКО СЕЛО 0:1
0:1 Тома Ушагелов (89)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - Уесли Ната от гостите отправи неточен удар и топката премина покрай вратата
6 - Футболистите на Любо Пенев са по-агресивни в началните минути
20 - Илия Миланов се размина с гола пред вратата на Пласид, след като Ганев отклони добре топката след корнер
25 - ГРЕДА за Царско село! Страхотен шут на Симеон Мечев от дистанция и топката се отби от горната греда, след което срещна гърба на вратаря Костов, отново се удари в гредата и за късмет на домакините излезе в корнер
38 - Костов спаси страхотен удар на Леонардо Фиораванти
43 - Леонардо засече с глава центриране на Уесли Ната, но не намери целта
45 - Край на първата част!
..............................................
46 - Начало на второто полувреме
53 - Джони Пласид спаси опасен удар на Даниел Генов
60 - Хаотична игра без сериозни положения пред двете врати
80 - Удар на Будинов бе блокиран и топката излезе в корнер за гостите
81 - След изпълнението на корнера Будинов пропусна да се разпише от малък ъгъл
89 - ГОООЛ за Царско село! Будинов бе изведен зад отбраната, след което той центрира и влезлият като резерва Тома Ушагелов се разписа за 0:1
90+5 - Край на мача! Царско село спечели с 1:0 при визитата си във Враца

Съставите
Ботев (Враца): 33.Красимир Костов, 24.Аласан Н'Диайе, 4. Ангел Лясков, 11.Андреас Васев, 37.Венцислав Керчев, 18.Илия Миланов, 7.Чавдар Ивайлов , 5.Петко Ганев, 30.Валери Домовчийски, 88.Уелингтон да Силва - Том (46 9.Даниел Генов), 10.Петър Атанасов
Резерви: 1.Христо Митов, 81.Атанас Зехиров, 9.Даниел Генов, 39.Деян Иванов, 8.Доминик Янков, 19.Ивайло Михайлов
Старши треньор: Антони Здравков

Царско село: 30.Джони Пласид, 4.Ивайло Марков, 2.Леонардо Фиораванти, 3.Мартин Кавдански, 21.Румен Гьонов, 6.Антонио Георгиев (66 22.Дилан Бахамбула) , 17.Реян Даскалов, 8.Уесли Ната , 7.Симеон Мечев   (7320.Ивайло Иванов), 91.Мирослав Будинов, 10.Георги Минчев (889.Тома Ушагелов )
Резерви: 1.Михаил Иванов, 22.Дилан Бахамбула, 20.Ивайло Иванов, 25.Дилян Георгиев, 11.Владислав Иванов, 89.Алекс Миков, 9.Тома Ушагелов
Старши треньор: Любослав Пенев

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация