Верея спечели с класическото 3:0 домакинството си на Монтана, с което беше дадено началото на 6 кръг в Първа лига. В герой за тима на Александър Томаш се превърна Георги Андонов, който блесна с два гола и асистенция при дебюта си. Опитният нападател се присъедини към Верея ден преди мача, след като разтрогна договора си с Черно море и беше над всички тази вечер.

Другият дебютант за домакините - вратарят Иван Караджов, също игра на висота. Бившият страж на ЦСКА спаси дузпа на Петър Атанасов при 2:0 за Верея в 50-ата минута, а малко по-късно се намеси решително и след удар отблизо на Андреас Васев, който се озова очи в очи срещу него.

Мачът беше първи за Верея в елита на клубния "Трейс Арена". До момента новакът домакинстваше на стадион "Берое", но вече може да приема съперниците си у дома.

Илиян Йорданов пък стана автор на първия гол на "Трейс Арена" в мач на Верея в Първа лига. Той отбеляза в 32-ата минута след отлично извеждащо подаване на Георги Андонов - 1:0. В началото на двубоя Момчил Цветанов удари греда, а до почивката домакините удвоиха аванса си. В 40-ата минута Андонов отбеляза от дузпа с точно изпълнение в центъра на вратата - 2:0. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Иван Михов срещу бившия му съотборник на "Огоста" Георги Ангелов.

Класическата победа на Верея Георги Андонов донесе в 67-ата минута, когато Педро Еуженио му подаде на празна врата - 3:0.

Успехът е трети за отбора на Томаш в елита. Верея събра 10 точки, колкото имат ЦСКА и Черно море преди двубоите си от 6 кръг. Монтана остава на дъното без спечелена точка до момента и голова разлика 1:11.

Всичко за Първа лига - ТУК

Програмата на Първа професионална лига

ВЕРЕЯ - МОНТАНА 3:0
1:0 Илиян Йорданов (32), 2:0 Георги Андонов (40-дузпа), 3:0 Георги Андонов (67)

Най-интересното по минути:
11 - ГРЕДА! Педро Еуженио подаде на Момчил Цветанов, който опита да вкара с фалцов удар в далечния ъгъл, но топката се отби в дясната греда на вратата на Монтана.
27 - Хитър пас на Амаду Сукуна към Педро Еуженио, който отправи удар от границата на наказателното поле, но играч на Монтана блокира.
32 -  ГОООЛ! Илиян Йорданов е автор на първия гол за Верея на стадион "Трейс Арена" в мач от Първа лига - 1:0! Георги Андонов пусна отлично извеждащо подаване към съотборника си, който отблизо отбеляза, след като Антон Полюткин не успя да му противодейства.
37 - Тежък сблъсък глава в глава между Маркиньос и Илия Мунин. Бразилецът пострада повече и излезе извън очертанията на терена, за да получи лекарска помощ.
39 - ОПАСНО! Амаду Сукуна бе изведен чудесно от Георги Андонов, но се подхлъзна и пропусна сам срещу вратаря Ивайло Василев.
40 - ДУЗПА за Верея! Иван Михов фаулира Георги Ангелов, който се озоваваше на стрелкова позиция в наказателното поле на гостите.
40 -  ГОООЛ! 2:0 след точно изпълнение на Георги Андонов в центъра на вратата! Опитният нападател дебютира с гол за Верея, след като ден преди мача се присъедини към тима на Александър Томаш. По-рано тази седмица Андонов разтрогна договора си с Черно море.
45+1 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Маркиньос е заменен и откаран за преглед в болница, след като малко преди почивката удари лошо главата си.
50 - ДУЗПА за Монтана! Момчил Цветанов фаулира Христос Контохристос, който нахлу в наказателното поле и спечели 11-метров наказателен удар за тима си.
50 - ПРОПУСК! Иван Караджов спасява и преднината на Верея от 2:0 се запазва! Петър Атанасов изпълни дузпата, но Караджов се хвърли в десния си ъгъл и улови топката.
55 - ОПАСНО!
Нова блестяща намеса на Караджов. Андреас Васев се озова сам срещу стража на домакините, който отрази удара му.
67 -  ГОООЛ! 3:0 за Верея! Георги Андонов с втори гол. Педро Еуженио попада на опитния нападател, който нямаше как да сгреши на празна врата.
90+2 - Ивайло Василев спаси удар на Еуженио.
90+3 - Край на мача. Верея победи Монтана с 3:0.