ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Славия победи Ботев (Враца) с 1:0 в среща от 17-ия кръг на efbet Лига в мач №200 за Златомир Загорчич начело на "белите". За първи път през сезона столичани успяват да спечелят два поредни двубоя.

Първите минути на срещата предложиха по една опасност пред двете врати, след което играта се поуспокои, а а ударите към двете врати станаха все по-слаби и неточни.

В самия край на първото полувреме 18-годишният Мартин Георгиев успя да засече топката на близката греда след центриране на Тони Тасев и откри резултата в полза на "белите" - 1:0. Негов първи гол за клубен отбор в професионалния футбол.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

Пет минути след почивката Галин Иванов можеше да реши всичко, но ударът му от чиста позиция бе спасен с една ръка от вратаря на врачани. Ботев (Враца) отвърна с опасен изстрел от фаул на Даниел Генов, но Светослав Вуцов плонжира и изби.

Четвърт час преди края Емил Мартинов удари гредата след силен удар от дистанция, а секунди след това Диого Барбоса от тима на гостите бе изгонен с втори жълт картон.

Минути преди края Денислав Александров можеше да реши всичко в мача, но вратарят на Ботев спаси.

Славия остана на 13-о място, но вече е на две точки от място в топ 10. Ботев (Враца) е на предпоследна позиция с 10 точки от 17 мача.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Мартин Георгиев (43')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Първа опасност в мача! Центриране към вратата затрудни максимално Вуцов, но той успя да избие в корнер.
12' Какъв пропуск на Славия! Тони Тасев се измъкна и стреля, но на сантиметри от дясната греда.
26' Остро центриране на Тони Тасев отдясно, Бариос плонжира и успява да отклони топката.
29' Удар на Смоленски от дистанция, топката попада право в ръцете на Светослав Вуцов.
44'  ГОООЛ за Славия! Защитникът Мартин Георгиев бе най-добре пласиран в наказателното поле, засече центриране на близката греда и прати топката в мрежата!
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50' Шанс за Славия! Галин Иванов получи от Тони Тасев и шутира, но Федерико Бариос спаси.
55'  Удар от фаул на Даниел Генов, но Вуцов плонжира и изби в корнер.
75'  ГРЕДА за Славия след силен удар на Емил Мартинов!
76'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Диого Барбоса напуска играта след втори жълт картон!
86' Страхотна възможност за Славия! Денислав Александров се озова на добра позиция и стреля, но Бариос пак спаси врачани.
90+5' Край на срещата.

Славия София СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев  , 4. Виктор Генев  , 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов (67'  27. Емил Мартинов), 73. Иван Минчев (88  10. Владимир Николов), 8. Емил Стоев (67'  23. Денислав Александров), 88. Тони Тасев (90+3'  14. Роберто Райчев), 33. Галин Иванов (к) (88 5. Велко Йеленкович)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 25. Кристиян Христов, 9. Мартин Сораков, 93. Сибир Кейта
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов (к) (67' 11. Жан Пиер да Силва), 10. Спас Георгиев (81'  23. Браян Мендоса), 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса , 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре (87'  3. Мартин Кавдански), 24. Мартин Смоленски (67' 7. Момчил Цветанов) , 28. Едуарди Кунде, 37. Марио Киконда  (81'  16. Красимир Тодоров), 77. Стефан Велев
Резерви: 76. Красимир Костов, 1. Любомир Василев, 8. Митко Панов, 23. Браян Мендоса, 26. Луга Джиле
Треньор: Христо Янев

Съдия: Валентин Железов
Стадион: "Александър Шаламанов", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР