Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 съименника си от Горна Оряховица на своя стадион в двубой от 23 кръг на Първа лига. Срещата със сигурност ще бъде запомнена от словенеца Дино Мартинович, който за пръв път бе титуляр за "смърфовете" и вкара две попадения. За гостите се разписа Софиан Муса.

Домакините, които заради наказание на Ераносян бяха  започнаха отлично срещата и още в 7-ата минута излязоха напред в резултата. Продължителна атака на домакините завърши с центриране на Иван Горанов, а Мартинович скочи най-високо и с глава откри резултата.

Пловдивчани изпуснаха няколко положения през първата част, а в заключителните секунди на полувремето допуснаха изравняване.

Софиан Муса получи чудесно центриране от Отман и оставен напълно непокрит с глава реализира.

През втората част темпото спадна, но и пред двата отбора се откриха възможности за гол.

Дино Мартинович с втория си гол обаче донесе победата на "смърфовете". Шоко центрира отдясно, а Мартинович овладя в наказателното поле и с хубав техничен удар не остави шансове на Банков - 2:1.

Локомотив (Пловдив) е на четвърто място с 37 точки, докато Локо (Горна Оряховица) заема предпоследната позиция с 19.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка
Tелевизионната програма на Първа лига
Всичко за Първа лига

Локомотив (Пловдив) - Локомотив (ГО) 2:1
1:0 Дино Мартинович (7), 1:1 Софиан Муса (45+1), 2:1 Дино Мартинович (74)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- ГОЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ! Продължителна атака на домакините заявърши с центриране на Иван Горанов, а Мартинович скочи най-високо и с глава откри резултата!
8- Фенуш излезе сам срещу Ел Харуби, но вратарят се справи с удара му
19- Силен удар на Дани Кики, но топката профуча над вратата
35-Умарбаев изведе Камбуров в наказателното поле, нападателят стреля от движение, но Банков спаси с крак
37- Греда! Кавдански стреля с глава при центриране от корнер, а топката срещна гредата
45+1- ГОЛ ЗА ЛОКО (ГО)! Софиан Муса получи чудесно центриране от Отман и оставен напълно непокрит с глава изравни!
45+2- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Мартинович до топката в наказателното поле и отправи силен удар, но Банков спаси
68- Хубаво двойно между Умарбаев и Камбуров, но ударът на таджикистанецът мина покрай вратата
74- ГОЛ ЗА ЛОКО ПЛОВДИВ! Шоко центрира отлично, а Мартинович овладя и стреля технично. Банков се разтегно, но не успя да избие топката!
90+3- Мартинович прати топката над вратаря Банков, но на голлинията Шоко я довкара и бе отсъдена засада!
90+4- Край на мача!

Резултат с изображение за фк локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16.Ясеин Ел Харуби, 14.Иван Горанов, 15.Димитър Везалов, 5.Павел Виданов, 4.Стефан Йевтоски (89-23.Мигел Анхел Луке), 71.Пламен Крумов, 19.Ванчо Траянов, 77.Дино Мартинович, 9.Дани Кики (79-19.Димитър Велковски№, 39.Парвиз Умарбаев (70-90.Шоко), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 38.Илко Пиргов, 6.Кирил Котев, 90.Шоко, 20.Пауло Серджо, 27.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски, 23.Мигел Анхел Луке
Треньор: Едуард Ераносян

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив: 91.Николай Банков, 37.Венцислав Керчев, 6.Атанас Фиданин, 5.Мартин Кавдански, 27.Игор Джоман, 14.Рихави Кифуети, 28.Мохамед бен Отман (76-77.Любомир Генчев), 23.Юлис Ндонг, 75.Меди Фенуш (56-23.Владислав Узунов), 8.Милен Желев, 9.Софиан Муса
Резерви: 16.Петър Денчев, 33.Стефан Цонков, 38.Аристоте Фунду, 23.Владислав Узунов, 93.Димитър Димитров, 10.Бедри Рюстемов, 77.Любомир Генчев
Треньор: Милчо Смирнов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация