Спортист (Своге) записа гръмка победа като гост над дубъла на ЦСКА 1948 с 6:0. Мачът се игра в комплекс "Царско село".

В 25-ата минута първата по-сериозна атака за отбора от Своге се превърна в гол. Мартин Сандов изведе на стрелкова позиция Христо Иванов, вратарят на домакините отрази удара в крака на свой съотборник и топката влезе в собствената му врата. Две минути преди края на първата част Радослав Живков излезе очи в очи с вратаря на ЦСКА, но защитник го фаулира и съдията показа директен червен картон, като остави домакините с 10 души на терена.

През втората част Спортист изцяло доминираше, въпреки че Георги Чиликов смени всичките си футболисти. В 61-ата минута Мартин Кръстев центрира хубаво към Антон Иванов, той продължи с глава към Сайду Дембеле, който вкара за 0:2.

Две минути по-късно след неразбирателство в отбраната на домакините, топката попадна отново в краката на Дембеле, който преодоля противник и с прецизен удар покачи на 0:3.

В 78-ата минута точен за гостите от дузпа беше юношата на Левски Антон Иванов - 0:4. Три минути по-късно влезлият като резерва юноша на Спортист Александър Асенов излезе на стрелкова позиция срещу вратаря, но той отрази удара му.

В 85-ата минута на мача съдията отсъди още една дузпа за гостите, която бе реализирана от новото попълнение на отбора - Джонатан Н'Сонде - 0:5. В последната минута след добро центриране отдясно Н'Сонде засече топката на предната греда и я изпрати във вратата, за да оформи крайното 0:6.

Съставът на Спортист: Ивайло Василев(46' Иван Гошев); Георги Маджаров; Павлин Чиликов(70'Алекс Георгиев); Лионел Самба(46'Дилян Георгиев); Владимир Сиромахов(46'Мартин Кръстев); Мартин Сандов(46'Калоян Стефанов); Кристиян Бешев(46'Михаил Михов); Александър Бастунов(46'Сайду Дембеле); Христо Иванов(46'Владимир Семерджиев); Ариф Ферадов(46'Антон Иванов - 80'Александър Асенов); Радослав Живков(46'Джонатан Н'Сонде)