Новакът в "Б" група Оборище победи с 4:1 Септември (София) на стадиона в столичния квартал Драгалевци.

Тимът от Панагюрище откри резултата с гол на новото попълнение Владимир Бахъров. Бившият играч на Витоша (Бистрица) се разписа в 25-ата минута. В 40-ата нигериецът Окечукво покачи на 2:0. В началото на втората част воденият от Николай Митов тим от "В" група намали на 2:1, а в 55-ата първи гол с фланелката на Оборище реализира Николай Цветков - Демона. Юношата на Литекс, който беше над всички в срещата, прехвърли майсторски за 3:1 бившия вратар на ЦСКА Стоян Колев, който направи неофициален дебют за Септември. В 81-ата минута отново Цветков се разписа за крайното 4:1.

Контролата беше неофициален дебют за новия треньор на Оборище Танчо Калпаков, който зае поста на Валерий Дамянов.

За панагюрци играха доста нови футболисти, сред които Ивайло Сайков, Мартин Василев, Христо Гоговски, Илия Тафров, Станимир Димитров, Тони Стоичков, Костадин Кабранов и др.