Монтана постигна много важна победа с 2:1 при гостуването си на Литекс в мач от 28-ия кръг на Втора лига. Тимът от стадион "Огоста" изоставаше в резултата след гол на Георги Иванов в 10-ата минута, но съумя да стигне до обрата и да си тръгне с трите точки.

Опитният Николай Цветков - Демона реализира за 1:1 в 33-ата минута, а секунди преди почивката точен беше и Йордан Йорданов - 1:2.

Монтана е вкопчен в борбата за двете плейофни места, които ще дадат право на участие в баражите за Първа лига, така че победата днес в Ловеч беше задължителна.

ВТОРА ЛИГА - 28 КРЪГ:

От петък:
ЦСКА 1948 (София) - Локомотив (Горна Оряховица) 4:0

1:0 Денислав Александров (19), 2:0 Андон Гущеров (42), 3:0 Андон Гущеров (62), 4:0 Денислав Александров (88)

Ботев (Гълъбово) - Царско село 3:2
1:0 Иван Иванов (12), 1:1 Георги Минчев (24), 2:1 Иван Винков (31), 2:2 Георги Минчев (47), 3:2 Иван Иванов (49)