Ботев и Локомотив изиграха слабо дерби на Пловдив, което завърши при резултат 0:0. Срещата бе от 21 кръг на efbet Лига, но не предложи очакваното зрелище. Подобно на софийското дерби между Левски и ЦСКА, и тук зрителите бяха почти приспани, а в самия двубой нямаше нито едно чисто положение.

Първото полувреме бе много постно и не предложи нищо, с което да впечатли зрителите. Ботев имаше лек териториален превес, но не успя да създаде положения пред вратата на "смърфовете". Александър Тонев първи опита да застраши вратата на гостите, но ударът му мина встрани.

Локомотив успя да отправи първия си удар чак в 20-ата минута, но той бе много слаб. Малко след това Ферарио Спасов трябваше да направи принудителна смяна, тъй като Лазар Марин се контузи и нямаше как да продължи срещата.

До края на частта имаше още два анемични удара, които не затрудниха вратаря на Локо. За сметка на това съдията Никола Попов показа цели четири жълти картона.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката играчите на Бруно Акрапович тръгнаха по-активно, но също без опасности пред вратата на домакините. Карагерен се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе слаб и право в ръцете на Янко Георгиев.

Добрата новина за Ботев бе появата на Тодор Неделев, който вече е възстановен от операцията, която претърпя. Плеймейкърът на "канарчетата" бе близо и до гол, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда.

Диниш Алмейда и Карагерен опитаха да застрашат вратата на Ботев, но също без успех. Бруно Акрапович пък изкара почти целия мач без да прави смени и първата рокада дойде едва в 87-ата минута.

В крайна сметка логично срещата завърши без гол.

Локомотив остана на третото място с 42 точки, докато "канарчетата" са на осмата позиция с 29.

Ботев - Локомотив 0:0
Срещата по минути:
1- Начало на мача
2-  Тонев отправи първия удар към една от двете врати, но топката не намери очертанията на вратата
7- Лъчезар Балтанов стреля към вратата на Мартин Луков, но право в ръцете му
18- Цветанов намери Анте Аралциа на границата на наказателното поле. Той стреля, но не затрудни Янко Георгиев
23- Принудителна смяна в Ботев - Димитър Тонев заменя контузения Лазар Марин
45- Край на първото полувреме
___________________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Карагерен нахлу в наказателното поле на Ботев, но стреля слабо по земя
64- Тодор Неделев влиза на мястото на Шопов и получава аплодисментите на феновете
74- Неделев се освободи много добре, хвана в крачка вратаря и стреля в обратния ъгъл, но топката мина покрай гредата
83- Диниш Алмейда засече с глава центриране от корнер, но топката премина покрай вратата
90- 2 минути продължение
90+3- Край на мача!

БОТЕВ: 1.Янко Георгиев, 28.Филип Филипов, 11.Иван Бандаловски, 3.Димитър Пиргов, 24.Лазар Марин (23- 23.Димитър Тонев), 17.Лъчезар Балтанов, 2.Джонатан Перейра, 18.Радослав Терзиев, 14.Станислав Шопов (64-8.Тодор Неделев), 7.Александър Тонев, 10.Антонио Вутов
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 6.Костадин Ничев, 25.Станислав Работов, 23.Димитър Тонев, 26.Атанас Стоименов, 39.Стефан Попов, 8.Тодор Неделев
Треньор: Ферарио Спасов

ЛОКОМОТИВ: 71.Мартин Луков, 4.Акинсола Акиниеми, 25.Лукас Масоеро, 50.Йосип Томашевич, 61.Динис Алмейда, 10.Парвиз Умарбаев (88-19.Уирис Оливейра), 44.Николай Николаев, 7.Момчил Цветанов, 14.Димитър Илиев, 9.Бирсент Карагарен (90+2- 3.Мустафа Абдулахи), 77.Анте Аралица
Резерви: 1.Илко Пиргов, 5.Дейвид Малембана, 3.Мустафа Абдулахи, 19.Уирис Оливейра, 13.Миховил Клапан, 15.Валентино Пулиезе, 11.Петър Петров
Треньор: Бруно Акрапович

Пловдив, „Коматево“
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020