Пловдивските Локомотив и Ботев не се победиха и завършиха 1:1 в дербито от 31-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на централния терен в парк "Лаута". "Черно-белите" бяха подкрепяни от близо 500 зрители.

Двубоят стартира по ужасен начин за момчетата на гръцкия треньор Кириякос Георгиу, които допуснаха гол в 5-ата минута. Атанас Пашалиев центрира от ъглов удар и Кристиан Димитров с глава вкара топката в мрежата на "смърфовете", за радост на стотината зрителите в гостуващия сектор.

В 23-ата минута резултатът беше изравнен. Георги Чукалов се възползва от груба грешка на играчите на Ботев и вкара за 1:1.

В края на мача блестящите намеси на вратаря на "смърфовете" и неточността на завършващите удари на "черно-белите" не успяха да променят резултата и така двата пловдивски тима разделиха по точка. Локомотив е на 14-ото място с 26 точки, а "канарчетата" имат 58 и са четвърти.